Поврзете се со нас

Шпанија

Столе одличен на „Бернабеу“: Димитриевски му одбрани зицер на Валверде (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/RayoVallecano

Македонскиот репрезентативец, Столе Димитриевски имаше одлично прво полувреме на дуелот меѓу Реал Мадрид и Рајо Валјекано што се игра на „Сантијаго Бернабеу“.

Гостите ја сочуваа својата мрежа (0-0), а за тоа најголеми заслуги има нашиот Димитриевски кој имаше две одлични интервенции. Првата беше на самиот старт кога успеа да му одбрани зицер на Валверде, поточно ја доби битката со Уругваецот во ситуација еден на еден.

Потоа тој го скроти и ударот на Хоселу.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни