СЕХА лига

СЕХА лига

Vardar slika
СЕХА лига

Специјализираниот портал за ракомет на овие простори, „Балкан Хендбол“, организираше годишен избор за најдобри ракометари во машка и женска конкуренција на Балканот. Откако во текот на вчерашниот дел Вид Кавтичник и Велимир Петковиќ беа избрани за најдобар ракометар ...
kavticnik-1
СЕХА лига

Специјализираниот портал за ракометот на екс-ју просторите, „Балкан Хендбол“ по шести пат организираше избор за најдобар ракометар на Балканот. За најдобар играч на овие простори, покрај публиката гласаше и редакцијата на овој портал, а меѓу кандидатите за оваа ...
gorenje
СЕХА лига

Ракометниот клуб на Горење Велење се откажа од настапите во СЕХА Лигата и од следната година нема да биде дел од регионалното натпреварување. Причината за тоа е што во Словенија се враќа регуларниот дел од првенството, па тимот ...
gorenje
СЕХА лига

Регионалната ракометна СЕХА лига во новата сезона ќе биде без словенечкиот претставник Горење. Составот од Велење денеска официјално информираше дека се повлекува од натпреварувањето, откако изминатите две сезони стигна до петтото, односно шестото место. Одговорните во Горење тврдат ...
Diribov-Zagreb
СЕХА лига

Четвртата СЕХА титула за Вардар значи и одбранет трофеј од минатата година, а „црвено-црните“ тоа го направија во одличната атмосфера во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. ,,Вардарци” имаа одредени промени во играта во текот на средбата ...
Cindric-Zagreb
СЕХА лига

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во вчерашното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. „Црвено-црните“ ја освоија својата четврта ...
©SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Четвртата СЕХА титула за Вардар значи и одбранет трофеј од минатата година, а „црвено-црните“ тоа го направија во одличната атмосфера во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Тренерот Раул Гонзалес мораше да прави одредени промени во играта ...
abutovic-f4
СЕХА лига

Илија Абутовиќ го одигра последниот натпревар во СЕХА лигата како играч на Вардар, а тоа го направи со нова победа и нов шампионски трофеј зад своето име откако европскиот шампион сосема заслужено славеше во денешното финале против ППД ...
Cindric-Zagreb
СЕХА лига

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во денешното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. „Црвено-црните“ ја освоија својата четврта ...
©SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Словенечкиот претставник Целје Пивоварна Лашко го победи Мешков Брест со 31:28 и го завери третото место на фајнл-фор турнирот на ракометната СЕХА лига кој се игра во Скопје. Малото финале донесе израмнет натпревар до 50. минута кога Целје ...