СЕХА лига

СЕХА лига

Diribov-Zagreb
СЕХА лига

Четвртата СЕХА титула за Вардар значи и одбранет трофеј од минатата година, а „црвено-црните“ тоа го направија во одличната атмосфера во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. ,,Вардарци” имаа одредени промени во играта во текот на средбата ...
Cindric-Zagreb
СЕХА лига

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во вчерашното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. „Црвено-црните“ ја освоија својата четврта ...
©SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Четвртата СЕХА титула за Вардар значи и одбранет трофеј од минатата година, а „црвено-црните“ тоа го направија во одличната атмосфера во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. Тренерот Раул Гонзалес мораше да прави одредени промени во играта ...
abutovic-f4
СЕХА лига

Илија Абутовиќ го одигра последниот натпревар во СЕХА лигата како играч на Вардар, а тоа го направи со нова победа и нов шампионски трофеј зад своето име откако европскиот шампион сосема заслужено славеше во денешното финале против ППД ...
Cindric-Zagreb
СЕХА лига

Ракометарите на Вардар ја одбранија титулата во СЕХА лигата, победувајќи го ППД Загреб со резултат 26:24 во денешното финале на фајнл-фор турнирот кој се играше во салата во СЦ „Јане Сандански“ во Скопје. „Црвено-црните“ ја освоија својата четврта ...
©SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Словенечкиот претставник Целје Пивоварна Лашко го победи Мешков Брест со 31:28 и го завери третото место на фајнл-фор турнирот на ракометната СЕХА лига кој се игра во Скопје. Малото финале донесе израмнет натпревар до 50. минута кога Целје ...
©SEHA/ Uros Hocevar
СЕХА лига

Ракометарите на ППД Загреб го совладаа словенечки Целје со 29:28 и се пласираа во неделното финале на фајнл-фор турнирот на СЕХА лигата во Скопје. Противник ќе им биде актуелниот победник и македонски претставник Вардар. Хрватскиот првак водеше буквално ...
©SEHA/ Uros Hocevar
СЕХА лига

Вардар ја оправда улогата на фаворит во полуфиналето на фајнл-фор турнирот на СЕХА лигата кој се одржува во Скопје, а тренерот Раул Гонзалес вели дека триумфот му донел олеснување поради подолгата пауза. – Тие секогаш играат добар ракомет, ...
sterbik
СЕХА лига

Вардар извојува сигурна и убедлива победа над Мешков Брест и обезбеди уште една можност да се бори за нова титула во регионалната СЕХА лига. На голот на „црвено-црните“ и денеска блескаше Арпад Штербик кој со своите одбрани дополнително ...
©SEHA/ Stanko Gruden
СЕХА лига

Актуелниот победник Вардар во недела ќе ја брани титулата во СЕХА лигата, откако вечерва избори пласман во финалето на фајнл-фор турнирот со убедлива победа над Мешков Брест (33:24). „Црвено-црните“ уште на половина на првиот дел водеа со 10:4, ...