Поврзете се со нас

Европски првенства

Полска, Украина и Грузија ги грабнаа последните билети, ова се групите за ЕП (ФОТО)

Објавено

на

foto:twitter.com/CBSSportsGolazo

Селекциите на Полска, Грузија и Украина ги грабнаа последните билети за Европското првенство кое од 14 јуни до 14 јули оваа година ќе се одржи во Германија.

Полјаците и Грузијците излегоа како победници од пенал драмите со Велс и Грција, додека пак Укранците со пресврт го добија Исланд со 2-1.

Со ова официјално се комплетирани сите групи, па така Левандовски и компанија ќе имаат соочувања со Холандија, Австрија и Франција.

Грузија за кого ова ќе биде прво ЕП е во групата Ф заедно со Турција, Португалија и Чешка, додека избраниците на Ребров се во „шеширот“ Е со Белгија, Словачка и Романија.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни