Исхрана и вежбање

Исхрана и вежбање

foto3_zdrava navika
Исхрана и вежбање

Натусана Македонија, компанијата партнер на врвните германски брендови Лакалут, Доктор Тајс, Алгасан и Pharmateiss Cosmetics лансираше своја онлајн продавница, преку која, овие познати брендови станаа достапни во македонските домови со само еден клик на zdravanavika.mk. Следејќи ги трендовите ...
Izbor na sportisti
Исхрана и вежбање

Агенцијата за млади и спорт (АМС) ја најави традиционалната спортска манифестација  ,,Избор на спортисти” која ќе се одржи по 64.пат. Како што информираат од АМС, се приближува денот за избор на најдобрите и македонската јавност ќе има можност ...
Evropska Nedela na Sportot 1
Исхрана и вежбање

Стартувајќи од 2015 година, Европската унија зема за цел преку свои проекти да го мотивира населението кон здрав начин на живот преку правилна исхрана, спорт и физички активности. По тој  повод,Македонија преку Агенцијата за млади и спорт се ...
Zulejka Rivera
Исхрана и вежбање

Кариерата ја започна како Мис Универзум 2006 година, за да после благодарение на видеото во која се појави за песната „Деспасито“ стана планетарно популарна.Нејзиното име е Зулејка Ривера која поради нејзината љубов кон фитнесот, таа стана и една ...
fotka2
Исхрана и вежбање

Како што температурите раснат во овој период од годината, така и вашите стапала ќе треба да се прилагодат на временските услови, a во тоа најмногу можете да придонесете самите со примена на редовни и правилни хигиенски навики. Споредено ...
paola canas
Исхрана и вежбање

Се вика Паола Кањас. Родена е во Колумбија, но живее во Мајами. Нејзиното име е синоним за фитнес и за спортовите на вода во САД, поточно за сурфањето. Но, со последната фотосесија која ја направи за светското бренд ...
span 3
Исхрана и вежбање

Нивните имиња се Марија и Магдалена. Тие се сестри и покрај тоа што се убави и можат да се пофалат со одличните физички способности,  во една работа дури можат и мажите да им позавидат. Сестрите Гавриловски земаа учество ...
Zulejka
Исхрана и вежбање

Зулејка Ривера е името на поранешната Мис Универзум 2006 година, која благодарение на видеото во која се појави за песната „Деспасито“ стана планетарно популарна. Поради нејзината љубов кон фитнесот, таа стана и една од најбараните фит модели која ...
1_edited
Исхрана и вежбање

Дали сте почувствувале болка во мускулите откако сте почнале со нова физичка активност или сте го зголемиле темпото или интензитетот на вообичаениот тренинг? Болката и напнатоста во мускулите се јавува ден-два по вежбањето и може да му се ...
r_edited
Исхрана и вежбање

Почетник сте или можеби веќе подолг временски период професионално се занимавате со спортска активност? Без разлика на која група припаѓате, важно е да знаете што треба да преземете за да го намалите ризикот од повреди. Повредите се појава ...