Балкан

Балкан

ibraimi
Балкан

Повремениот македонски репрезентативец, Агим Ибраими постигна нов гол во првенството на Словенија со кој ја потврди победата на неговиот Домжале над Кршко од 3-1. Офанзивецот се најде на вистинското место во 86 минута и го постави конечниот резултат ...
ademi
Балкан

Македонскиот репрезентативец Арјан Адеми со неговиот Динамо Загреб вчера и официјално беше крунисан во нов шампион на Хрватска. Динамо Загреб рутински победи против Интер Запрешиќ (3:1) во натпревар без резултатско значење, а веднаш по финалниот судиски свиреж следеше ...
Foto-v-markovic 4490
Балкан

Синоќа за време на прославата на шампионската титула на Црвена Звезда се запали автобусот кој ги пренесуваше фудбалерите на клубот од стадионот „Рајко Митиќ“ до храмот Свети Сава, каде требаше да биде последната станица. Фудбалерите постојано држеа факели ...
adis-soigraci
Балкан

Македонскиот напаѓач и член на Коњаспор, Адис Јаховиќ со нов гол ја заврши одличната сезона за него во најсилната фудбалска конкуренција во Турција. Јаховиќ погоди на гостувањето во Истанбул на пресметката против Фенербахче која ја доби фаворитот со ...
mirko
Балкан

Македонскиот интернационалец во дресот на Славен Белупо, Мирко Ивановски, постигна нов погодок за хрватскиот тим во победата против Осиек во рамките од 36. коло од Првата хрватска лига. Славен како домаќин го победи тимот на Осиек со голови ...
Ademi1 Rijeka
Балкан

Медиумите во Хрватска пишуваат дека македонскиот репрезентативец Аријан Адеми е на излезните врати од новиот шампион на Хрватска. Адеми се врати оваа сезона по неколкугодишната суспензија и покажа дека не заборавил да игра фудбал, па на многу натпревари ...
CUKARICKI-KRAGUJEVAC 1923-JELEN SUPER LEAGUE 2013-2014
Балкан

Во текот на вчерашниот ден, во фудбалската јавност во Србија најактуелно беше арбитражата на натпреварот меѓу Спартак Суботица и Раднички Ниш, а видеото брзо го обиколи фудбалскиот свет. Судијата Срѓан Обрадовиќ досуди пенал за екипата на Спартак Суботица ...
ademi-osijek
Балкан

Фудбалерите на Динамо Загреб ја обезбедија титулата во Хрватската прва лига откако нивните најголеми конкуренти Хајдук и Риjека киксираа во 35. коло, со што до нов трофеј во кариерата стигна и македонскиот репрезентативец Аријан Адеми. Хајдук на домашен ...
akhisar
Балкан

Фенербахче сезонава не може да се надева на освојување на титулата во турското фудбалско првенство, а денеска остана и без вториот важен трофеј, тој во турскиот куп. Акхисар Беледије е екипата која го изненади фаворитот во финалето играно ...
David+Fernandez+Borbalan+PSV+Eindhoven+v+PFC+t2-OFIjJC-ol
Балкан

Грчката фудбалска федерација го назначи шпанскиот судија Давид Борбалан за делител на правдата на финалето од грчкиот Куп помеѓу АЕК и ПАОК. Лигашкиот натпревар помеѓу овие два тима беше прекинат по една контроверзна одлука на судијата по што ...