Балкан

Балкан

mamic-gol
Балкан

Медиумите во Босна и Херцеговина и Хрватска јавуваат дека денеска е уапсен контроверзниот прв човек на Динамо Загреб, Здравко Мамиќ. Судот во Осиек распиша меѓународна потерница за Мамиќ откако тој пред една недела беше осуден на шест и ...
enis-bardhi-valensija
Балкан

Македонскиот репрезентативец ас, Енис Барди имаше извонредна прва сезона во елитниот шпански фудбал во дресот на Леванте каде постигна девет погодоци. Најголемиот дел од нив беа од прекини и тоа по фантастично изведени слободни удари, па Енис за ...
Ademi1 Rijeka
Балкан

Хрватските професионални фудбалери и годинава ги избраа своите најдобри колеги, а македонскиот репрезентативец Аријан Адеми заслужено доби место во идеалниот тим на хрватското првенство за сезоната 2017/18. Адеми ја носеше капитенската лента во сезоната во која Динамо освои ...
milosevic
Балкан

Легендарниот српски фудбалер, Саво Милошевиќ влезе во клинч со граѓаните на Србија кои веќе неколку денови протестираат против поскапувањата на горивата со тоа што ги блокираат патиштата во земјата. Во Горни Милановац жителите ја блокираа Ибарската магистрала, а ...
vokri
Балкан

Утрово почина легендарниот југословенски напаѓач и претседател на Фудбалскиот сојуз на Косово, Фадиљ Вокри. Вокри кој е легенда на југословенскиот фудбал, а во минатото ги освои симпатиите со своите настапи за тимот на Партизан починал од срцев удар ...
modric-faten
Балкан

Пресудата за Здравко Мамиќ и неговиот клан ја крена Хрватска на нозе. За проневера од 116 милиони хрватски куни по трансферите на Лука Модриќ и Дејан Ловрен ја проследија и европските и светски медиуми. Според англиски ,,ББС” хрватскиот ...
mamić-4-600x400
Балкан

Судот во Осиек ја изрече пресудата за Здравко Мамиќ и неговиот клан кои беа гонети за проневера на 116 милиони хрватски куни по трансферите на Лука Модриќ и Дејан Ловрен. Долгогодишниот прв човек на Динамо Загреб доби вкупна ...
zdravko-mamic4
Балкан

Здравко Мамиќ ја дочека судската одлука во обвинението за даночно затајување во соседна Босна и Херцеговина, но тоа не го спречи пред медумите да ја коментира 6,5-годишната затворска казна. Поранешниот прв човек на Динамо е осуден заедно со ...
mamić-4-600x400
Балкан

Судот во Осиек ја изрече пресудата за Здравко Мамиќ и неговиот клан кои беа гонети за проневера на 116 милиони хрватски куни по трансферите на Лука Модриќ и Дејан Ловрен. Долгогодишниот прв човек на Динамо Загреб доби вкупна ...
mamic-gol
Балкан

Денес точно во 12 часот ќе биде познато дали контроверзниот Здравко Мамиќ ќе оди во затвор или ќќе остане на слобода. Во неговото обвинение се вели дека Мамиќ при реализација на трансферите на Лука Модриќ и Дејан Ловрен ...