Билијард и Снукер

Билијард и Снукер

snooker petar panov dejan sipkovski 2019
Билијард и Снукер

Со одигрувањето на третото и последно коло оваа година од Националното првенство во снукер стигнаа и нови возбудувања. Кога сите помислија дека по одиграните две финалиња до крајот, сезоната ќе биде двобој на веќе познатите актери од последните ...
sipkovski so trofejot bilijard
Билијард и Снукер

Дејан Сипковски викендов славеше на билијард турнирот во дисциплината „десетка“, кој што доаѓа како четврти во низата турнири во поединечна конкуренција. На турнирот се појавија 31 играч од 6 клубови, но за разлика од доминацијата на Сипковски, изненадување ...
roni-tour
Билијард и Снукер

Најџел Бонд обезбеди пласман во четвртфиналето на снукер турнирот познат како Британски шампионат, додека еден од најголемите фаворити, Рони О’Саливен, го заврши настапот во осминафиналната рунда. Бонд денеска го победи Гери Вилсон со 6:5 и со своите 54 ...
selected 001
Билијард и Снукер

Најџел Бонд направи вистинско изненадување на денешниот натпреварувачки ден на престижниот снукер турнир познат како Британски шампионат, елиминирајќи го во третото коло еден од најголемите фаворити за трофејот, Џад Трамп. За 54-годишниот Бонд ова е прв настап откако ...
selected 001
Билијард и Снукер

Новото доаѓање на Најџел Бонд во Македонија повторно е во насока на зацврснување на позициите што македонската снукер заедница ги гради, почнувајќи буквално од „поставување на темели“. Дополнително, овој настан доаѓа токму по неодамнешната промоција на новите федерации ...
press 001
Билијард и Снукер

Денеска во Скопје се одржа прес конференција на Снукер федерацијата која го претстави својот гостин, Најџел Бонд, еден од професионалните играчи во овој спорт и поранешен финалист од Светското првенство во Шефилд. Неговото гостување од страна на претседателот ...
pavle danilov pobednik vtoro kolo drzaven
Билијард и Снукер

Во второто коло од Националното првенство во снукер, викендов, Павле Данилов со маестрална победа над Дејан Сипковски во финалето возврати за поразот од првото коло. Овој пат, до полуфиналето стигнаа Горан Ѓурчиновски и пријатното изненадување од Кавадарци талентиранот ...
sipkovski pehar snooker 2019
Билијард и Снукер

Во организација на Снукер Асоцијацијата на Северна Македонија (САСМ), викендов по прв пат во нашата земја беше одржан Првиот турнир од Националното првенство во Снукер во кое учество земаа најдобрите 25 лиценцирани играчи од различни краеви од нашата ...
Dejan-Sipkovski
Билијард и Снукер

Најдобрите македонски играчи во билјард дисциплината „деветка“ и изминатиов викенд беа најзаслужни за атрактивните два дена во скопски „Гран Клуб“, каде беа одиграни 75 мечеви на кои учествуваа 42 натпреварувачи од шест клубови од целата држава. Во организација ...
devetka-Zajkoski
Билијард и Снукер

Изминатиот викенд во „Гран Клуб“ во Скопје се одржа првиот од седумте рангирни сениорски турнири во дисциплината „деветка“ во билијард и тоа во организација на Билијард Асоцијацијата на С. Македонија. Победник е Кирил Зајкоски од Прилеп, кој одигра ...