ТЕНИС

ТЕНИС

nadal-rim
АТП

Рафаел Надал и Александер Зверев си поделија по еден сет со целосна доминација, а во третиот решавачки завршницата му припадна на Шпанецот кој на крајот победи во финалето и го освои Мастерсот во Рим, што за него е ...
Zverev-Rim1
АТП

Александер Зверев ќе му биде противник на Рафаел Надал во утрешното финале на Мастерсот во Рим. Германскиот тенисер обезбеди место на завршниот меч по триумфот над Марин Чилиќ со 2:0 во сетови, во меч кој траеше нешто повеќе ...
novak-se-luti
АТП

Новак Ѓоковиќ не успеа да го изненади Рафаел Надал во полуфиналето на Мастерсот во Рим, но сепак не крие дека е задоволен од својот настап со кој првиот сет го одведе и во тај-брејк. По мечот, српскиот тенисер ...
rafa-stiska
АТП

Рафаел Надал и Новак Ѓоковиќ ова попладне го одиграа 51-то тениско „Класико“ по ред во својата феноменална меѓусебна историја, а иако денеска можевме да уживаме во навистина убав и доста изедначен тенис на моменти, сепак конечниот епилог беше ...
totti-sin
АТП

Александер Зверев последен обезбеди пласман во полуфиналето на Мастерсот во Рим откако доцна синоќа во последното четвртфинале го победи Давид Гофан со 2:1 во сетови, а мора да се напомене дека до касните часови дел од шоуто во ...
novak-vika-madrid
АТП

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ го совлада Јапонецот, Кеи Нишикори  со 2:1 по сетови (6:2, 1:6,3:6) во четвртфиналето од Мастерсот во Рим. Нишикори одлично го отвори натпреварот и уште во првиот гем направи брејк и поведе со 1:0. На ...
jotovski
АТП

Македонскиот рекет, Томислав Јотовски (трет носител) ја загуби четвртфиналната битка со Љубомир Челебиќ (шести носител) на ИТФ фјучерсот во Добој, Босна и Херцеговина. Дуелот беше решен во три сета и по голема борба во која Црногорецот за нијанса ...
nadal-zemja
АТП

Фабио Фоњини го стави Рафаел Надал на навистина сериозен тест на денешниот меч кој го одиграа во Рим, но откако шпанскиот тенисер успеа да го преживее налетот на разиграниот домаќин, го пронајде правилниот ритам и со пресврт се ...
novak-vika-madrid
АТП

Поранешниот број 1 на АТП листата, Новак Ѓоковиќ успеа да обезбеди пласман меѓу осумте најдобри на Мастерсот од серијата 1000 во Рим, и во четвртфиналето ќе ги одмери силите со Кеи Нишикори од Јапонија. Тој го победи Алберт-Рамос ...
novak
АТП

Српскиот ас, Новак Ѓоковиќ обезбеди пласман меѓу осумте најдобри на Мастерсот од серијата 1000 во Рим, односно во четвртфиналето ќе ги одмери силите со Кеи Нишикори од Јапонија. Имено вечерва Ноле беше подобар од Алберт-Рамос Винолас со 2-0 ...