Поврзете се со нас

Свет

Димитријевиќ даваше кошеви и разигруваше, Уникс блиску до полуфинале во ВТБ лигата

Објавено

на

foto: www.unics.ru

Уникс Казањ на Ненад Димитријевиќ издвојува уште една победа над Самара (77:64) во четвртфиналната рунда на плејофот во ВТБ лигата.

Димитријевиќ е МВП на сезоната во ВТБ лигата: Ова е голема чест за мене…(ВИДЕО)

Домаќините имаа една зацртана цел, а тоа е триумф и водство од 2-0 во серијата, цел која ја остварија со две добри четвртини во кои го надиграа противникот, втората која им припадна со 26-16 и третата со 17-10.

Ова беше доволно за да избраниците на Перасовиќ сега се многу блиску до полуфиналето кое можат да го обезбедат на теренот на противникот за три дена.

Македонскиот репрезентативец Димитријевиќ имаше двоцифрен учинок, 11 поени на кои додаде 8 асистенции со 4 скока. Најефикасен беше Лабери со 14 поени, додека кај гостите исто толку даде Робертсон.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни