Поврзете се со нас

Свет

Димитриоски има еден од најубавите голови на колото во Шпанија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:www.atleticovalladolid.es/Sergio Borja

Македонскиот интернационалец, Димитар Димитриоски е автор на еден од најубавите колови на 27. коло во првата лига на Шпанија.

Валјадолид успеа да направи изненадување и го надигра Гранолјерс во дуел во кој крилото имаше три погодоци, а токму еден од нив на асистенција на Вилхена се најде во одбрано друштво, Топ 10 изборот во АСОБАЛ лигата.

Димитриоски и Димитриевски одлични, Валјадолид го реши фаворизираниот Гранолјерс

Цепелинот на Португалецот со Македонецот го зазема четвртото место.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни