Поврзете се со нас

Свет

Скалони го објави списокот: Аргентинците без Дибала на Копа Америка (ФОТО)

Објавено

на

Foto:twitter.com/Argentina

Аргентинскиот селектор, Лионел Скалони со соопшти списокот на играчи на кои ќе смета за Копа Америка, натпреварување кое ќе се одржи од 2о јуни до 14 јули.

На листата од 29 фудбалери го нема Пауло Дибала кој и во оваа сезона имаше доста проблеми со повреди. Лионел Меси ќе биде лидер на овој тим, а од поикусните тука е и Ди Марија кој најави дека ова ќе биде негов последен турнир за репрезентацијата, тука е и стоперот Отаменди, но и уште многу други познати имиња.

„Гаучосите“ како загревање за главниот настан ќе одиграа пријателски средби со Еквадор и Гватемала.

Од списокот на кого сега се 29 ќе отпаднат тројца играчи.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни