Франција

Франција

fekir
Франција

Олимпик Лион веројатно ќе остане без еден од своите најдобри фудбалер, Набил Фекир, кој веќе е во напредни преговори за трансфер во Шпанија. Францускиот фудбалер наводно е најблиску до Бетис кој сака да ги засили своите редови и ...
nejmar-tuhel
Франција

ПСЖ го декласираше Динамо Дрезден со 1:6 на пријателскиот натпревар кој го одигра изминатава вечер, а по истиот, тренерот Томас Тухел посочи дека Нејмар ќе мора да отпатува со тимот на турнејата во Кина, без оглед на тоа ...
Abdou Diallo
Франција

Додека трае сагата околу Нејмар за тоа дали ќе остане или ќе си замине од Пари Сен Жермен, клубот од француската престолнина го обезбеди третото летно освежување. По Андер Ерера и Пабло Сарабија на „Паркот на принцовите“ во ...
hames rodrigez
Франција

Наполи не сака да ја плати бараната трансфер сума за Хамес Родригез од Реал Мадрид, а тоа е добра шанса за ситуацијата да биде искористена од ПСЖ, чиј спортски директор Леонардо сериозно ја следи ситуацијата. Реал бара 42 ...
mbape-list
Франција

Леонардо во улога на главен оперативец на ПСЖ експресно се огласи за започнатата војна на релација клуб-играч со неговиот сонародник Нејмар, но откако призна дека францускиот шампион веќе остварил првични контакти со Барселона за можен трансфер на бразилскиот ...
neymar
Франција

Во јавноста голема бура предизвика официјалното соопштение на ПСЖ во кое се вели дека Нејмар не се појавил на планираниот собир на играчите и за тоа ќе следи санкција за играчот. Повеќе од јасно е дека бразилскиот фудбалер, ...
leonardo-faca
Франција

Леонардо повторно ќе ги влече сите конци во ПСЖ кога е во прашање трансфер пазарот, бидејќи пред извесно време го комплетираше своето враќање на „Паркот на принцовите“ по едногодишната етапа која ја имаше во Милан како спортски директор. ...
Neymar rompe silencio para anunciar que continúa en el París Saint-Germain
Франција

ПСЖ излезе со бурно соопштение ова попладне и му објави војна на семејството Нејмар, сето тоа по низата шпекулации кои велат дека бразилската ѕвезда веќе го известил раководството на францускиот шампион за негово заминување од „Паркот на принцовите“. ...
Paris Saint-Germain v EA Guingamp - French League Cup
Франција

Нејмар во ниту една ситуација не излезе со јавна изјава дека сака да си замине од ПСЖ, но сепак неговиот денешен потег е јасен сигнал дека неговата иднина не е поврзана со клубот од „Паркот на принцовите“. Бразилската ...
erera
Англија Франција

Новиот фудбалер на ПСЖ, Андер Ерера во интервју за шпанска „Марка“ зборуваше за неговото време поминато во Манчестер и за неодамна реализираниот трансфер во ПСЖ. Фудбалерот кој беше миленик на фановите на Манчестер Јунајтед ја промени средината и ...