Фед куп

Фед куп

Ana_Ristevska
Фед куп

Македонската женска тениска репрезентација ја победи Малта и го освои петтото место на Фед Купот во Хелсинки (Финска). Денеска шанса добија младите Ана Ристевска и Александра Симева, а тие возвратија со чисти победи од по 2-0 во сетови. Симева не ...
Gjorcheska-Labudovic
Фед куп

Македонската женска тениска репрезентација со пораз од Кипар од 2-1 го заврши настапот во групата Б во третата Евро/африканска зона во Фед Купот, Магдалена Стоилковска и Лина Ѓорческа доживеаа порази од 2-0 во сингл пресметките со Елени Лоука ...
Lina Gjorcheska
Фед куп

Македонската експедиција во Хелсинки денеска успеа да ја запише втората победа во квалификациите во Фед Купот, откако најдобрите наши тенисерки успеаја да се опорават од поразите од Косово со сигурно славје против Алжир. Магдалена Стоилковска ја победи Инес ...
Lina Gjorcheska
Фед куп

Македонската женска тениска репрезентација доживеа пораз од Косово во второто коло на ФЕД Купот во Хелсинки (Финска). Лина Ѓорческа и Магдалена Стоилковска не се снајдоа во мечевите во поединечна конкуренција , односно загубија со 2-1 во сетови од ...
mk-fed kup
Фед куп

Најдобрите македонски тенисерки се на Фед Куп собирот во Финска, а оттаму денеска пристигна позитивна информација кога е во прашање првото коло од разигрувањето. Македонската селекција со максимални 3:0 ја оправда фаворитската улога против репрезентацијата на Конго, откако ...
grupna-mk-fed kup
Фед куп

Македонската Фед Куп репрезентација славеше над Алжир со 2-1 во битката за петтото место во Третата Евро Африканска зона. Ние дојдовме до овој триумф со пресврт, односно истиот ни до донесоа Ана Ристевска која ја доби битката со Амира ...
mk-fed kup
Фед куп

Македонската женска тениска репрезентација доживеа пораз од Литванија во третото рунда на турнирот што се игра во Гамарт, Тунис во рамките на Третата Евро Африканска зона. Литванките ги добија сите три дуели во поединечна и во игра на двојки. Имено ...
grupna-mk-fed kup
Фед куп

Македонската женска тениска репрезентација со пораз од Ерменија ги започна натпреварите во Гамарт, Тунис во Третата евро-африканска зона. Нашите тенисерки ги загубија сите три мечеви од противнички, односно Марија Еленова со 2-1 во сетови ( 6-3, 2-6, 1-6 ) беше поразена ...
azarenko 2016
Фед куп

Наредниот викенд на „Чижовка Арена“ во Минск, женската тениска репрезентација на Белорусија ќе ги пречека своите американски ривалки, но за жал љубителите на белиот спорт нема да уживаат во игрите на некогашната најдобра светска тенисерка, Викторија Азаренка. Азаренка ...
Nora-Viki
Фед куп

Македонската женска  тениска репрезентација издвојува победа над Ерменија од 2-1 во битката за пласман од 9 до 12 место на  ФЕД Купот Трета Евроафриканска зона. На денешниот дуел во Молдавија нашиот противник прв дојде во водство и тоа ...