Поврзете се со нас

Светски првенства

Меси и Суарез-браќа за цел живот: Прегратка која се кажува (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/CBSSportsGolazo

Аргентина и Уругвај се соочија во квалифиакциите за Светското првенство, битка која им припадна на гостите со 2-0 со головите на Араухо и Нуњез.

Ова воедно беше дуел во кој одново заедно на теренот ги видовме Лионел Меси и Луис Суарез, двајца ветерани, легенди. Меси беше активен, Суарез не доби шанса за настап, но пред самиот меч имаше една емотивна средба на двајцата добри пријатели.

Аргентинецот и Уригваецот имаа прегратка која се кажува, а тука беше и Родриго Де Пол.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни