Поврзете се со нас

Англија

Кулушевски доби најдобар можен роденденски подарок (Фото)

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/SheffieldUnited

Дејан Кулушевски вчера го прослави 24-тиот роденден, а за истиот го доби најдобриот подарок од својата сопруга.

Шведскиот репрезентативец со македонско потекло официјално потврди дека станал татко и ја објави првата фотографија од новиот член на семејството на Инстаграм.

Кулушевски и неговата сопруга Елдина објавија дека очекуваат дете во декември, откако претходно фудбалерот на Тотенхем најави такво нешто со прославата на гол со ставање на топката под дресот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Eldina Vanessa Ahmic (@eldinaahmic)

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни