Поврзете се со нас

ВТА

Стоилковска не успеа да направи изненадување против шестата носителка во Куршумлијска Бања

Објавено

на

foto: www.mtftennis.mk/

Македонската тенисерка, Магдалена Стоилковска не успеа да обезбеди место во четвртфиналето на фјучерсот во Куршумлијска Бања што се игра на земјена подлога за награден фонд од 15.000 долари.

Магдалена имаше соочување со шестата носителка Наталија Шениќ која не дозволи изненадување и со сигурно издание обезбеди место во наредната рунда.

Домашната тенисерка славеше со 2-0 во сетови со 6-1 и 6-0 за 55 минути игра на теренот број четири.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни