Поврзете се со нас

Репрезентација

Селекторот Лазаров го потврди составот за дуелот со Фарските Острови

Објавено

на

Македонската ракометна репрезентација денеска гостува на Фарските Острови и против оваа репрезентација ќе го одигра првиот од двата бараж мечеви за пласман на Светското првенство.

Избраниците на селекторот Кире Лазаров се подготвени за нов сериозен предизвик и обид со позитивен резултат да се најави реваншот во Скопје, а веќе се познати и ракометарите на кои Македонија ќе смета на дуелот во Торшавн.

Меѓу оние кои ќе добијат шанса e и талентираниот Дамјан Митев од Алкалоид, па според тоа на трибините ќе останат Карапалевски, Џонов, Кизиќ, Стојковиќ и Карасманакис.

Натпреварот вечерва започнува од 20 часот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни