Поврзете се со нас

Германија

Спортскиот директор на Борусија: Најдобро е да ја земеме рамката на голот, ќе ни треба и на „Вембли“

Објавено

на

Фото: https://twitter.com/BVB

Доброто расположение во редовите на Борусија Дортмунд, по пласманот во финалето на Лигата на шампионите, донесе и неколку интересни изјави од претставниците на германскиот клуб.

Меѓу нив е и таа на спортскиот директор Себастијан Кел, кој ја прифатил помошта на рамката на голот и четирите ситуации во која таа го спаси тимот на Борусија од примен погодок во Париз.

Фановите исто така се заблагодарија на алуминиумската рамка на социјалните мрежи, а Кел вели дека можеби е најдобро неговиот клуб да ја однесе со себе во Дортмунд.

– Треба да го откорнеме голот и да го земеме со нас во Дортмунд. Можеби ќе ни треба повторно за на „Вембли“, – рекол Кел, кој го посакува Баерн како ривал во финалето.

– Би сакал да го добиеме Баерн бидејќи мислам дека имаме нерасчистени сметки со нив. Треба да им вратиме за поразот во 2013 година, – потенцирал Кел.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни