Поврзете се со нас

Евролига

Панатинаикос го продолжи договорот со својот најважен играч

Објавено

на

foto:twitter.com/EuroLeague

Панатинаикос вчера избори место на Фајнл-фор завршницата во кошаркарската Евролига, а раководството овозможи уште една добра вест веднаш по завршувањето на дуелот со Макаби.

Грчкиот тим има големи амбиции на турнирот во Берлин и покрај фактот што мораше да игра мајсторка со израелскиот ривал, а главен адут на Ергин Атаман ќе му биде Кендрик Нан.

Американецот игра во одлична форма, па не е изненадување што прв потег на ПАО по вчерашниот успех е да го обезбеди останувањето на Нан и следната сезона.

Нан потпишал двегодишен договор со грчкиот евролигаш и по првата сезона може да замине само ако добие атрактивна понуда од НБА лигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни