АВТО МОТО

АВТО МОТО

sumaher-kosa
Формула 1

Михаел Шумахер веќе четири години е во комплицирана здравствена состојба, неговото семејство не објавува многу детали за тоа дали има некаков напредок, а неговите фанови стравуваат дека тој никогаш нема да се рехабилитира од повредите заработени при скијање. ...
viktor davidovski so kaciga misano 2018
Македонија

За „Дерби“ од Римини, Александар Табаковски Виктор Давидовски најави дека оваа година ќе се префрли во новото „TCR“ првенство за Европа, за што „Дерби“ веќе објави дека е набавен нов автомобил Хонда Сивик, „Type R“ кој е подготвен ...
Motor Racing - Formula One World Championship - Abu Dhabi Grand Prix - Preparation Day - Abu Dhabi, UAE
Формула 1

Формула 1 екипите се подготвуваат за стартот на новата сезона во шампионатот, а во него Луис Хамилтон ќе се обиде да ја одбрани титулата освоена минатата година. Нико Розберг е последниот Ф1 возач кој успеа да го победи ...
markez-dovi
Мото ГП

Андреа Довициозо и Марк Маркез се погрижија за спектакуларен старт на сезоната во Мото ГП шампионатот, откако на големите вљубеници на брзината им овозможија вистински спектакл пропратен со неверојатно драматична завршница. Иако Италијанецот беше голем фаворит за освојувањето ...
joan-zarko
Мото ГП

Јоан Зарко важеше за возач кој може да направи проблеми од втор план на патеката „Лосаил“ во Катар со која се означува стартот на новата сезона во Мото ГШ шампионатот, но ова попладне докажа дека може и повеќе ...
rossi mym qatar1 2018
Мото ГП

Валентино Роси потврди дека останува во Мото ГП, потпишувајќи нов договор со својот актуелен тим Јамаха. Италијанскиот мотоциклист се обврза да остане дел од Јамаха до крајот на сезоната во 2020 година, што значи дека би се пензионирал ...
vettel barselona test 2018
Формула 1

Себастијан Фетел го искористи претпоследниот ден од тестирањата за новата сезона на Формула 1 за да извози нов рекорден круг на патеката „Каталуња“ крај Барселона. Возачот на Ферари во утринските часови од тестирањето направи резултат од 1:17.182 користејќи ...
rossi mym daylight qatar1 2018
Мото ГП

Марк Маркез ја освои четвртата титула во пет години натпреварување во Мото ГП, па младиот Шпанец често е тема на дискусија и меѓу легендите на спортот кои го коментираат неговиот пристап и стил. Во пресрет на ланската последна ...
rossi mym qatar1 2018
Мото ГП

Со доаѓањето на март се згуснува и медиумското внимание кон авто мото трките кои ќе ги рестартираат своите светски првенства овој месец, при што елитата од Мото ГП веќе се наоѓа на првиот претсезонски тест во Катар. Возачот ...
mark markez vo desen svion testiranje 2018
Мото ГП

Актуелниот шампион во Мото ГП, Марк Маркез, денеска објави дека го продолжил договорот со сегашниот тим, Репсол Хонда. Како Шпанец, тој беше на „пол-позиција“ да остане како лидер во тимот кој е спонзориран од тамошната нафтена индустрија. Продолжувањето ...