АВТО МОТО

АВТО МОТО

davidovski-honda
Македонија

Иџе Стефановски и Виктор Давидовски имаа македонски дуел на легендарната патека Монца во Италија, битка која на крајот ја доби далеку поискусниот Иџе во ситуација кога нашите претставници имаа и контакт во еден момент. Стефановски по крајот на ...
dusan-borkovic
Свет

Од Монца за „Дерби“, Александар Табаковски Српскиот автомобилист Душан Борковиќ остана без бодовите освоени на првата трка од ТЦР првенството на патеката Монца, откако учествуваше во инцидент по завршувањето на вчерашната втора трка. Тој не ја заврши истата, ...
dusan-borkovic
Свет

Душан Борковиќ е еден од претендентите за титулата во европскиот ТЦР шампионат каде настапуваат и нашите Игор Стефановски и Виктор Давидовски, но шансите за такво нешто му се намалени по денешниот инцидент на патеката Монца. Борковиќ не ја ...
idze-viktor-monza
Македонија

Македонските возачи, Игор Стефановски и Виктор Давидовски успешно ја комплетираа и втората трка на легендарната патека „Монца“, но денеска интересно беше тоа што двајцата имаа навистина возбудлива битка во борбата за 15-то место. Во македонското дерби во Италија, ...
dovi-mark
Мото ГП

Марк Маркез и Андреа Довициозо им понудија вистинско уживање на големите фанови на мотоциклизмот, бидејќи ова попладне имаа изворедна битка на трката за Големата награда на Арагон. Италијанскиот возач го презема првото место на стартот во кој незгоден ...
makedonsko derbi na monza 2018 viktor pred idze
Македонија

Од Монца за „Дерби“, Александар Табаковски Македонските автомобилисти Игор Стефановски и Виктор Давидовски беа дел и од втората трка на патеката „Монца“ која точно напладне се одржа во рамките од ТЦР шампионатот, а како што беше случајот и ...
viktor 2 monza 2018
Македонија

Од Монца за „Дерби“, Александар Табаковски Првата трка на патеката Монца од актуелниот ТЦР викенд донесе 20. место за Виктор Давидовски, кој пропушти шанса за подобра стартна позиција во квалификациите. Македонскиот возач во изјавата за „Дерби“ со први ...
idze 2 monca 2018
Македонија

Од Монца за „Дерби“, Александар Табаковски Игор Стефановски ни откри дека имал сериозни проблеми со својот автомобил во пресрет на трката во Монца од европскиот ТЦР шампионат, но сепак решил да се бори со своите ривали и на ...
idze i viktor monca 2018 (1)
Македонија

Од Монца за „Дерби“, Александар Табаковски Македонските автомобилисти Игор Стефановски-Иџе и Виктор Давидовски се најдоа во втората „десетка“ на денешната прва трка од европскиот ТЦР шампионат која се возеше на патеката Монца во Италија. Трката која беше два ...
horge-motorland
Мото ГП

Квалификациите за Големата нагада на Арагон имаа еден навистина чуден тек, не само поради тоа што Марк Маркез не можеше да го следи темпото на Дукати, туку и поради катастрофата која ја доживеа Јамаха, а пред се Валентино ...