Поврзете се со нас

Евролига

Хезоња доби две технички грешки, па му испрати сочни пцовки на словенечки судија (Видео)

Објавено

на

Foto:twitter.com/RMBaloncesto

Реал Мадрид веќе има посакувана предност во серијата против Басконија во плејофот на Евролигата, откако на вчерашниот натпревар успеа вторпат по ред да го совлада шпанскиот ривал во четвртфиналната рунда.

Домаќините не направија грешка пред своите фанови, а она што може да се издвои е настапот без поени на Џанан Муса и исклучувањето на Марио Хезоња.

Хрватот постигна 7 поени, но мораше порано да замине во соблекувална откако заработи две технички грешки поради жестоките протести кон судиите.

Хезоња влезе во дуел со словенечкиот судија Саша Пукл, а на истиот му испрати и сочни пцовки кои сигурно се разбрани и наведени во извештајот, со што играчот на Реал може да очекува и казна од Евролигата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни