Екстремни спортови

Екстремни спортови

Photo credit: Dean Treml / Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Бранителката на титулата Ријана Ифланд (Австралија) и локалниот херој Алесандро Де Росе ги разбранува водите во Рим, пред возбудливата двојна и никогаш досега толку изедначена пресметка во Полињано а Маре на 23 септември 2018. Со базиликата на Свети ...
Photographer Credit:
Balazs Gardi/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Победникот на претходните две трки во Будимпешта и Казад, Мартин Шонка, оствари уште еден импресивен триумф на трката во Австрија, каде што беше најбрз токму во последната рунда, кога беше најпотребно. Организаторот пријави посетеност од 40 илјади луѓе ...
martin sonka wiener neustadt 2018
Екстремни спортови

Поминаа 15 години од првата трка на Red Bull Air Race во Целтвег, Австрија, но за само неколку дена светскиот шампионат се враќа на своите корени на нова локација која има длабоко значење за европската авијациска заедница: Виенер ...
Photographer Credit:
Dean Treml/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Бранителот на титулата Џонатан Паредес од Мексико го поведе повеќекратниот победник во скокови од мостарскиот „Стари Мост“ на заедничка авантура, како вовед во претпоследното натпреварување од светската серија Red Bull Cliff Diving што ќе се одржи во Босна ...
Photographer Credit:
Romina Amato/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Англичанецот Гери Хант и Американецот Стивен ЛоБуе имаа возбудлива борба од покривот на зградата на кралската опера во Копенхаген, со тоа што Британецот сепак триумфираше на петтата станица од сезоната, остварувајќи хет-трик победи на оваа локација. Публика во ...
Photographer Credit:
Andreas Schaad/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Светскиот вице-шампион од сезоната 2017, Шонка, дојде во Казан со големи очекувања откако ја освои првата победа во сезоната 2018 во Будимпешта, но се уште се бореше да ја најде најдобрата линија на руската патека и заврши како ...
Photographer Credit:
Dean Treml/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Во пресрет на петтиот натпревар од сезоната во светската серија Red Bull Cliff Diving, актуелниот светски првак Џонатан Паредес од Мексико, се нурна во водите од пристаништето на Копенхаген скокајќи од поранешен кран за јаглен. Паредес имаше можност ...
Photographer Credit:
Predrag Vuckovic/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

По драматичното деби на небото над Казан минатата сезона, светскиот шампионат Red Bull Air Race повторно ќе полета од спортската престолнина на Русија, како петта трка во календарот за 2018 година. Со нова патека, нови ривалства и само ...
Photographer Credit:
Romina Amato/Red Bull Content Pool
Екстремни спортови

Шесткратниот шампион Гери Хант од Англија, како и Канаѓанката Лизен Ричардс имаа емотивно враќање во форма, обајцата забележувајќи впечатливи победи за да ги остават зад себе тешките дванаесет месеци. Хант кој се имаше соочено со првата криза во ...
Photo credit: Red Bull Content Pool / Dean Treml
Екстремни спортови

Американецот Дејвид Колтури полета од параглајдерот на најпознатиот швајцарски летач Кристијан „Кригел“ Маурер за да нурне во водите токму пред капелата на Вилхелм Тел во стилот на познатиот херој од швајцарскиот фолклор. Со овој настан, кој изгледаше како ...