Македонија

Македонија

Rabotnicki-podgotovki
Македонија

Поранешниот македонски шампион, Работнички го победи израелскиот тим Хапоел Нир Рамат Хашарон на првиот пријателски натпревар на подготовките во Банско (Бугарија). „Романтичарите“ славеа со 1-0, а клучниот момент се случи во 60 минута кога Марио Станковски на асистенција на Бразилецот Јаго ...
siskovski
Македонија

Тоа што се најавуваше се оствари, репрезентативецот Дамјан Шишковски се врати во таборот на Работнички. Тој потпиша едногодишен договор со клубот и веќе му се стави на располгање на тренерот Александар Влахо. Шишковски во старо-новата средина доаѓа од финскиот прволигаш ...
Nemanja-Ilic
Македонија

Работнички ангажираше уште едно засилување во пресрет на новата сезона, српскиот интернационалец Немања Илиќ. Илиќ има 26 години и ја покрива стоперската позиција, а со „романтичарите“ потпиша едногодишен договор. Во новата средина доаѓа од Бачка, претходно има настапувано и ...
sejdini pretsedatel ffm
Македонија

Натпреварите од 1 МФЛ прв пат во историјата на македонскиот фудбал ќе се емитуваат на регионалниот спортски канал Арена. Тоа значи дека гледачи од  целиот адриатик регион, или потенцијална публика од над 10 милиони ќе имаат можност да ...
vardar-rabotnicki1
Македонија

Претседателот на Фудбалската федерација на Македонија, Муамед Сејдини минатата недела во Белград одржа состанок со претставници на ТВ Арена Спорт во врска со телевизиските права за натпреварите од Прва МФЛ. По разговорите во седиштето на ТВ Арена Спорт, ...
dragan-stojkov
Македонија

Тимот на Работнички од денеска е посилен за две нови имиња, искусниот играч за врска Драган Стојков и напаѓачот Бошко Паповиќ Стојков доаѓа во новата средина од Беласица и ќе преставува дополнителна алтернатива за тренерот Александар Влахо. Драган има богато интернационално искуство, ...
vardar
Македонија

Екипата на Вардар пристигна во Рогашка Слатина (Словенија) и веднаш се фати за работа под водство на тренерот Александар Васоски. „Црвено-црните“ го одржаа првиот тренинг, а сега ќе следи и понапорен распоред со два тренинзи на ден. Првиот ...
vardar
Македонија

Најтрофејниот македонски фудбалски клуб, Вардар по двете одиграни пријателски средби во Скопје (Работнички и Тиквеш) замина во Словенија каде ќе го одработи најважниот дел од елтните подготовки. „Црвено-црните“ се веќе во Рогашка Слатина (Словенија) каде ќе останат до 2 ...
Vardar-Renova-1
Македонија

Македонскиот вицешампион Вардар дел од подготовките за новата натпреварувачка сезона ќе ги одржи во Словенија каде ќе одигра и пет пријателски антпревари. Момците на Александар Васоски во периодот од 18 до 31 јули ќе ги одмерат силите со ...
ivan-markovic
Македонија

Од таборот на Работнички денеска презентираа уште еден играч кој ги засили нивните редови во пресрет на следната сезона. Нов фудбалер на „романтичарите“ е српскиот интернационалец Иван Марковиќ кој игра на напаѓачката позиција, а може да одговори и ...