Македонија

Македонија

goce-polska
Македонија

Членот на Џенова и капитен на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев преку ФФМ испрати порака до нашите граѓани која се однесува во борбата со коронавирусот. Популарниот Гоче им препорача на сите да ги следат инструкции, препораките, да бидат ...
Avramovski-steelec
Македонија

Лидерот во првата македонска фудбалска лига Вардар ги пецна ривалите од шампионатот со интересен пост, фотографија на социјалните мрежи. Со оглед на тоа што владее коронавирусот и една од мерките за превенција е да се држи одредена дистанца, ...
ffm
Македонија

Соочени со последиците од коронавирусот SARS-CoV-2 и имајќи ја в предвид сериозноста на ситуацијата во која се наоѓаат граѓаните на нашата држава, но пред сѐ, нашите здравствени работници, Фудбалската федерација на Македонија набавува три нови амбулантни возила кои ќе ги ...
vardar-skendija
Македонија

Глобалниот проблем наречен коронавирус е невидлив за сите нас, а токму поради тоа сите треба да имаме свој придонес во оваа битка која за жал во секој случај ќе се одрази врз економијата и многу работни гранки во ...
FFM
Македонија

Забрзаното ширење на коронавирусот во Европа донесе и низа превентивни мерки во нашата земја, од кои посебно важни и строги се оние поврзани за луѓето кои допатуваа од странски земји во изминатите 2 седмици. По препораките на Владата, ...
gorce-rabotnicki
Македонија

Македонскиот фудбалски прволигаш, Македонија Ѓорче Петров денеска информираше дека ги прекинува сите активности во текот на наредниве денови, а причината за тоа е коронавирусот. „Лавовите“ одлучија да се придржуваат до препораките на Владата во следниве денови нема да имаат никакви ги тренинг-активностите. ...
tasevski
Македонија

Македонија Ѓорче Петров во средата доживеа пораз од Борец на домашен терен, пораз кој значаше крај на соработката со Наџи Шенсои. Тоа за „лавовите“ беше четврти негативен резултат во петтиот пролетен натпревар во домашниот шампионат, па раководството се одлучи ...
vardar-rabotnicki-derbi1
Македонија

По најавените драстични и поригорозни мерки од страна на министерот Венко Филипче по повод новонастанатата ситуација со коронавирусот, Фудбалската Федерација на Македонија одлучи да донесе нова одлука за натпреварите во сите конкуренции, со која веќе не важи препораката ...
vardar-struga
Македонија

По двата порази на двата главни фаворити за титулата во минатото коло, денеска на програмата беше 23-та рунда од Првата македонска фудаблска лига, а додека Вардар успеа да се врати на победничките патеки, Шкендија ја продолжи агонијата по ...
dostanic
Македонија

Тимот на Работнички игра одлично во вториот дел од домашниот фудбалски шампионат каде од вкупно 12 бодови освои 10 на четирите натпревари и повеќе не е на последното место во ПМФЛ. Последниот триумф беше над Академија Пандев од ...