Македонија

Македонија

irfan
Македонија

Македонскиот фудбалски прволигаш Беласица од денеска е посилна за напаѓачот Ирфан Вусљанин. Станува збор за искусен напаѓач кој во новата средина доаѓа од  српскиот прволигаш Нови Пазар. Тој во минатото го има носено дресот и на ОФК Београд, Спартак Суботица, Борац ...
matej
Македонија

Екипата на Вардар оствари добри резултати во првите две рунди во домашниот шампионат во кои два пати гостуваше во Тетово каде против Шкендија во дербито одигра 2-2, а против Ренова пак победи минимално со 1-0. Сега „црвено-црните“ ги ...
ramadani
Македонија

Македонскиот фудбалски прволигаш Шкупи е во потрага по нов тренер, откако досегашниот прв стратег Зекираја Рамадани си поднесе оставка поради лошите резултати. Клубот од Чаир не успеа да слави на првите два меча во домашниот шампионат, а потоа ...
popov
Македонија

Првото коло од македонскиот фудбалски Куп донесе големи изненадувања, бидејќи ова попладне своето учество во најмасовното натпреварување го завршија прволигашите Шкупи и Ренова. Тимот од Чаир и оној од Тетово влегоа како апсолутни фаворити во дуелите со Кит ...
ffm
Македонија

Вонредната изборна седница на Генералното Собрание на ФФМ за избор на претседател која требаше на 1. септември да се одржи во Охрид се откажува поради изненадувачкото повлекување на кандидатурата на единствениот валиден кандидат за претседател, Сашко Тасев. Претходно ...
tigran
Македонија

Екипата на Вардар и во вториот сезонски меч во Тетово оствари позитивен резултат, па така по ремито со Шкендија (2-2) ја победи Ренова со 1-0 со погодокот на ерменскиот интернационалец Тигран Барсегјан во второто полувреме. Барсегјан е среќен поради ...
MGP-Skendija1
Македонија

Актуелниот македонски шампион Шкендија останува без победа и по второто коло во Првата македонска фудбалска лига, откако денеска одигра само 0:0 на гостувањето кај Македонија Ѓорче Петров. Домаќините ја остварија целта против фаворизираните гости од Тетово и останаа ...
Jordanco-Naumoski
Македонија

Во таборот на Победа владее позитивна атмосфера и оптимизам по стартната победа над Беласица а во пресрет на денешниот натпревар против Шкупи од Првата македонска фудбалска лига. Атмосферата од таборот на прилепчани пред гостувањето на „Чаир“ ја пренесува ...
Rabotnicki1
Македонија

Фудбалерите на Работнички го победија Силекс на премиерата од второто коло во Првата македонска фудбалска лига, која вечерва се одигра на „Филип Втори“ во Скопје. Петар Петковски беше најзаслужен за триумфот на „романтичарите“ откако постигна два гола уште ...
uo ffm 2017
Македонија

Неодамна македонската фудбалска федерација остана без првиот човек Илчо Ѓорѓиоски кој одлучи да се повлече од оваа функција, па сега е во тек изборот за негов наследник. Имено Комисијата за избори и верификација при ФФМ на денешната седница во „Куќа ...