Поврзете се со нас

Македонија

„Чисти“ победи на водечката тројка во ВМФЛ

Објавено

на

foto:www.facebook.com/besa.doberdoll

Најдобрите три екипи во втората македонска лига Беса 1976, Пелистер и Детонит Плачковица забележаа победи на денешните средби од 25. коло во оваа конкуренција.

Сите три екипи забележаа „чисти“ триумфи, победи без примен гол. Имено водечката Беса беше подобра од Арсими со 2-0, Пелистер го доби Охрид со голот на Љамчевски, додека со истиот резултат Детонит славеше над Беласица.

РЕЗУЛТАТИ:

Арсими – Беса 0-2

Детонит – Беласица 1-0

Скопје – Тетекс 2-0

Каменица Саса – Новаци 1-3

Караорман – Победа 0-2

Кожуф – Осогово 2-0

Пелистер – Охрид 1-0

Вардар – Башкими 1-0

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни