АТП

АТП

nole-reket
АТП

Првиот светски рекет, Новак Ѓоковиќ се впушти во директната борба со коронавирусот и ќе донира милион евра во распиратори и друга медицинска опрема за неговата Србија. Ѓоковиќ заедно со неговата сопруга Јелена размислувале кој начин е најдобар за ...
rocko
АТП

Швајцарскиот тениски ас, Рожер Федерер ја покажа својата големина и донираше еден милион швајцарски франци за најранливите семејства во неговата татковина. Федерер со ова се приклучи во борбата со коронавирусот со тоа што за разлика од голем број на ...
vavrinka
АТП

Станислас Вавринка како многу спортисти ширум светот во овие моменти не може да го работи тоа што најдобро го знае, а причината за тоа е КОВИД-19, вирусот со кој планета води војна да го надмине, уништи и животот ...
pike-nole
АТП

Жерард Пике влезе во тениските води како бизнисмен и веќе го органзираше првото издание на новоформираниот Дејвис Куп, натпреварување кое му овозможи да стапи во близок контакт со најдобрите играчи во светот. Пике е голем вљубеник во тенисот ...
nadal-djoka
АТП

Коронавирусот ја парализираше речиси цела тениска сезона и јасно е дека нема да гледаме тенис најрано до месец јуни откако АТП ги откажа сите турнири, состојба која секако е несекојдневна за фантастичните професионалци кои инаку секојдневно ги извршуваат ...
andy-roddick
АТП

Светот се соочува со големи проблеми поради коронавирус, пандемија поради која многу луѓе ги загубија нивните животи. Меѓутоа има доста луѓе кои многу несериозно, неодговорно ја сфаќаат оваа ситуација со КОВИД-19, а еден таков пример наггласи поранешниот светски ...
rolan-garos
АТП

Загрижувачката состојба во неколку земји во Европа придонесе да видиме одложувања на Мастерс турнирите во Индијан Велс и Мајами, а по автоматизам беше откжана и турнирот во Монте Карло со кој требаше да почне сезоната на земјена подлога. ...
Nadal-radost
АТП

Рафаел Надал благодарение на извонредните партии, титули на многу турнири во својата кариера е познат како „крал на земјата“, играч кој според многумина е најдобриот тенисер во историјата на овој спорт кога е во прашање оваа подлога. Меѓутоа ...
nadal-toni
АТП

Рафаел Надал во последните две сезони соработува со Карлос Моја како негов прв тренер, но сите кои од почеток ја следат кариерата на шпанскиот тенисер, добро знаат дека најголемите успеси во кариерата ги оствари со неговиот чичко. Тони ...
nole-baknuva
АТП

Поради непрекинатото ширење на коронавирусот на сите страни ширум светот, организаторите на Индијан Велс одлучија да го откажат турнирот со кој традиционално почнува Мастерс сезоната, но сега пристигна информација дека со сигурно нема да се играат и наредните ...