АТП

АТП

federer6
АТП

Андре Агаси останува запаметен како успешен тенисер кој ја заврши кариерата доцна, односно на 36-годишна возраст, а сега вели дека нема да биде изненаден ако Рожер Федерер скоро објави повлекување од тенисот. Швајцарецот веќе има 37 години, а ...
djoko-kei
АТП

Новак Ѓоковиќ не му даде никаква шанса на Кеи Нишикори и буквално го разби со 6:3, 6:4 и 6:2 на централниот терен на Ју-Ес опен, победа со која српскиот тенисер се пласираше во второ финале на грен слем ...
novak
АТП

Новак Ѓоковиќ е вториот финалист на годинешото издание на Ју-Ес Опен кое ќе заврши во недела. Српскиот тенисер без загубен сет го доби полуфиналето против Кеи Нишикори, а по сетови резултатот беше 6:3/6:4/6:2. Ѓоковиќ остана нешто 142 минути ...
rafa-sise
АТП

Рафаел Надал не можеше да ја издржи болката и поради повреда на десното колено го предаде првото полуфинале на Ју-Ес опен, епилог кој му овозможи на Хуан Мартин Дел Потро далеку полесно од очекувањата да се пласира во ...
delpo-rafa
АТП

Сите вистински љубители на тенисот со големо нетрпение го чекаа полуфиналниот дуел меѓу Хуан Мартин Дел Потро и Рафаел Надал, но наместо реприза на епскиот тенис од 2009 и 2017 година, истите останаа пократки за тениски спектакл поради ...
novak-tableti
АТП

Новак Ѓоковиќ успеа да пронајде начин да се справи со Џон Милман и сосема заслужено се пласираше во полуфиналето на Ју-Ес опен, но покрај комичната ситуацијата која ја имаше со австралискиот тенисер, вреди да се истакне и еден ...
nole-krst
АТП

Новак Ѓоковиќ рано наутро го одигра својот четвртфинален дуел на Ју-Ес опен, а за противник го имаше тенисерот кој пред неколку дена го направи најголемото изненадување на турнирот со елиминацијата на Рожер Федерер. За разлика од Швајцарецот, Новак ...
nole-peskir
АТП

Турнирот во Њујорк, УС Опен, изминативе неколку дена е проследен со лошо време кое им прави сериозни проблеми во играта на тенисерите. Така беше и на дуелот меѓу Новак Ѓоковиќ и Џон Милман, кој повторно беше проследен со ...
novak
АТП

Поранешниот број 1 на АТП листата, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без никакви проблеми успеа да го совлада најголемото изненадување на УС Опен, Џон Милман кој претходно направи сензација елиминирајќи го Роџер Федерер. Ѓоковиќ по мечот кој траеше еден ...
djokovic-usopen
АТП

Поранешниот број 1 на АТП листата, српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ без никакви проблеми успеа да го совлада најголемото изненадување на УС Опен, Џон Милман кој претходно го елиминираше Роџер Федерер и се пласираше во полуфиналето. Популарниот Ноле ја ...