Игри на среќа

Игри на среќа

komar
Игри на среќа

Македонските обложувачи продолжуваат да бидат топ тема во регионот. По неверојатната добивка од повеќе од половина милион евра на прилепчанецот Ване Лесноски, денеска е соборен нов рекорд на обложувалницата „Моцарт“ и повторно во нашата земја. Обложувалницата информираше дека ...
dolari pagjaat od nebo
Игри на среќа

Играч од Прилеп уплатил тикет со влог од 910 денари, при што уплатата ја направил пред еден месец, а добитната комбинација ја дочекал на 21 февруари, при што оваа добивка заедно со бонус од преку 50% му донела ...
Vane-indeks1
Игри на среќа

Прилепчанецот Ване Лесноски денеска добива заслужени честитки поради својата добивка во спортска обложувалница, каде типувајќи на натпревари стигна до добивка поголема од половина милион евра. Човекот кој до последно трепереше за натпреварот Севилја-Манчестер Јунајтед на кој гостите не ...
Dijamant 300 000
Игри на среќа

Инстант лозот „Дијамант“ на Државна лотарија на Македонија израдува двајца млади скопјани со награда вредна 300.000 денари. Девојката која добила паричка на Бадник купила два лоза, но нејзиниот бил недобитен , додека лозот што го изгребал нејзиното момче ...
ZR milion -13
Игри на среќа

Инстант лозот „Златна рипка“ на Државната лотарија на Македонија предизвика раздвиженост во седиштето на претпријатието последните неколку дена, бидејќи просториите ги посетија повеќе добитници. Најпрво, добитникот на една од главните премии, вредна еден милион денари. Добитникот е редовен ...
KIA-Avantura-B2 poster Final color1
Игри на среќа

Со задоволство Ве информираме дека веќе од денес , четврток 14.12.2017 година , во продажба е втората серија на инстант лозот АВАНТУРА, која можете да ја побарате во сите продажни места на Државна лотарија на Македонија, со знакот ...
SEF 600 000
Игри на среќа

Инстант лозот СЕФ на Државна лотарија на Македонија донесе добивка од 600 000 денари на своја верна и редовна добитничка, која сакаше да остане анонимна. На 10.12.2017 година на среќното место на Државна лотарија на Македонија лоцирано во ...
loto pomosno livce
Игри на среќа

Денес во просториите на Државна лотарија на Македонија се дружевме со најновиот лото милионер, кому согласно рокот, денес му ја исплативме премијата постигната во 92ро коло од играта на среќа НовоЛото 7/34, или точно пред 10 дена.  Ј.Ј. ...
Dijamant dobitnik dario gostivar
Игри на среќа

Инстант лотаријата „Дијамант“ на Државна лотарија на Македонија му донесе премија на редовниот играч Дарио Мирковски од Гостивар, кој за себе открива дека постојано купува и гребе најразлични инстант лозови, но досега имал само утешни награди. Овој пат на ...
Dobitnik Dijamant gurgja
Игри на среќа

Името на Ѓурѓа Ѓорѓиева им е добро познато на вработените во Државната лотарија на Македонија, бидејќи таа е добитник на Голф 7, парична премија од еден милион денари, како и повеќе „средни“ кои варираат меѓу една илјада и ...