Поврзете се со нас

Евролига

Најмоќните десет потези од првите плејоф натпревари во Евролигата (ВИДЕО)

Објавено

на

Во Евролигата се одиграа првите натпревари од четвртфиналето во Евролигата, натпревари во кои дури три екипи ја загубија предноста на домашниот терен и тоа Панатинаикос, Барселона и Монако, односно само Реал Мадрид успеа да слави во својот дом.

Cup tree provided by Sofascore

Од четирите пресметки ги имаме најдобрите потези, топ листа која се отвара со мајстории од дуелот во Атина.

Тука имаме и атракции во режија на Реал, Барселона…

Инаку признанието МВП за оваа прва плејоф рунда му припадна на членот на Фенербахче, Најџел Хејс-Дејвис кој одигра квалитетно против Монако со 19 поени и 7 скокови.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни