Свет

Свет

dusan-borkovic
Свет

Од Монца за „Дерби“, Александар Табаковски Српскиот автомобилист Душан Борковиќ остана без бодовите освоени на првата трка од ТЦР првенството на патеката Монца, откако учествуваше во инцидент по завршувањето на вчерашната втора трка. Тој не ја заврши истата, ...
dusan-borkovic
Свет

Душан Борковиќ е еден од претендентите за титулата во европскиот ТЦР шампионат каде настапуваат и нашите Игор Стефановски и Виктор Давидовски, но шансите за такво нешто му се намалени по денешниот инцидент на патеката Монца. Борковиќ не ја ...
nojvil
Свет

Актуелниот лидер во Светскиот рели шампион, Тјери Нојвил, реши да ја прифати понудата на Hyundai за продолжување на соработката на дополнителни три години. Белгиецот и неговиот навигатор Николас Жилсол дојдоа во корејскиот тим во 2014 година, откога имаат ...
Valentina sudar
Свет

Валентина Томасело возачка која се натпреварува во „Тојота Гранд При“, имаше сериозна несреќа на патеката Санта Доминго.  По ударот во дрво, таа ,,летна” од автомобилот и падна на друг автомобил, што на изненадување на сите, само се здоби ...
Robert Vikens
Свет

Среќа во несреќа. Тоа се зборовите на гледачите кои ја следеа трката во Индикар серијата која се одржа во Поконо овој викенд откако се случи страшен судар. Роберт Викенс, возачот од Канада, на самиот старт реши да го ...
Photo credit: adriaracing.com
Свет

Втората трка од ТЦР викендот во Асен, Холандија донесе различен епилог за македонските автомобилисти Виктор Давидовски и Игор Стефановски-Иџе. Давидовски ја стартуваше трката од последниот ред со својата Honda Civic Type R, но постигна солиден резултаат освојувајќи ја ...
spa-incient
Свет

Трката од Супер Трофео шампионатот во Белгија се возеше непосредно пред денешните квалификации во Формула 1, а од легендарната патека Спа Франкошамп ни пристигна една сцена која им ја заледи крвта на сите вистински љубители на мото-спортовите. При ...
idze-crven
Свет

Македонските возачи Игор Стефановски и Виктор Давидовски се вратија на трките во ТЦР шампионатот, па на крајот првата трка која денеска се возеше на славната патека „Хунгароринг“ ја завршија еден до друг некаде на средина на поредокот. Иџе ...
alonso-24
Свет

Фернандо Алонсо и неговите тимски колеги успеаја да победат на престижната трка „24 часа Ле Ман“ чие најново издание мина во знакот на Тојота. Јапонскиот производител конечно стигна до првата победа во Ле Ман, а тоа поради послабата ...
pacecar zr1 chevrolet
Свет

„Внимание! Се бара возач за безбедносно возило во Индикар на трката во Детроит. Не, навистина!“ гласи последната закачка со која авто-мото фановите го „реметат“ Марк Л. Реус, кој како извршен потпретседател на компанијата „Џенерал моторс“ беше гостин на ...