Свет

Свет

hamilton-kaciga1
Свет

Луис Хамилтон со победата во Монца го презема лидерското место во генералниот поредок во Формула 1, а бидејќи изминатиов викенд и вчера немаше никакви обврски, Британецот се појави на уникатната церемонија на Мерцедес на која беше презентиран првиот ...
sordo
Свет

Хрватска би требало да биде домаќин на една од трките од Светскиот рели шампионат веќе од 2019 година, а организаторите веќе ја одредија и рутата која треба да биде потврдена од ВРЦ (WRC). Промотерот и Меѓународната автомобилистичка федерација ...
idze monza vtora trka mrt
Свет

Откако во Нирбургринг победи и ги покажа капацитетите за триумф кои се наѕираа и на претходната трка во Будимпешта, Игор Стефановски вчера во Португалија го имаше можеби најтешкиот викенд оваа сезона, бидејќи разни околности во голема мера влијаеја ...
idze kvalifikacii budimpesta 2017
Свет

Игор Стефановски се прикажа во навистина добро издание на двете трки кои се извозеа денеска на незгодната патека Вила Реал во Португалија, а само еден сомнителен потег и неспортско движење на Португалецот Родригез го остави нашиот возач без ...
EPA/KAMIL KRZACZYNSKI
Свет

Атрактивната трка Инди 500 и оваа година донесе многу возбудувања и беше одбележана со еден поголем инцидент кој за среќа мина без посериозни повреди за учесниците. Во центарот на вниманието беше настапот на Фернандо Алонсо кој водеше во ...
scott-dixon
Свет

Трката Инди 500 годинава предизвика уште поголемо внимание поради настапот на Фернандо Алонсо, а додека Шпанецот го имаше водството, истата беше привремено прекината поради сериозен инцидент во кој настрадаа два болида. Скот Диксон и Џеј Хауард имаа контакт ...
NASCAR
Свет

Среќа во несреќа.Тоа се зборовите за учесниците во Наскар кои по сударот останаа живи. Три автомобили  во 199 круг се удрија и запалија на трката во Наскар купот на патеката во Канзас. Џо Логано изгуби мала контрола на ...
idze kvalifikacii 002 budimpesta 2017
Свет

Игор Стефановски имаше доста проблеми во првата трка на Хунгароринг која на крајот успеа да ја заврши на местото на кое всушност започна, но работите изгледаа далеку подобро за него на стартот на втората трка во Унгарија, се ...
idze kvalifikacii budimpesta 2017
Свет

Променливото време во Унгарија не му дозволи на Иџе Стефановски да го добие потребниот „филинг“ со патеката на вчерашните тренинзи и квалификациите, а тоа се одрази денеска уште во првата трка кога нашиот најдобар возач беше приморан да ...
Stefanovski
Свет

По моќта на патеката во Монца, во недела на14мај, најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе со големи очекувања. Посакува да се искачи на подиумот на Хунгароринг. По одличниот старт на 30 април на патеката во Монца, каде на ...