Свет

Свет

villas-boas
Свет

Португалскиот стручњак Андре Вилјаш-Боаш привремено ќе го стави фудбалот во втор план и ќе започне подготовки за настап на Релито Дакар кое ќе се одржи на почетокот на следната 2018 година. Вилјаш-Боаш поднел оставка на тренерската позиција во ...
Photographer Credit:
Jaanus Ree/Red Bull Content Pool
Свет

И покрај најавите дека сака да се повлече додека е на врвот, Себастиен Ожие останува во светското рели првенство и ќе ја брани петтата титула што ја освои оваа сезона, а на изненадување на сите тоа ќе го ...
ogier-wales
Свет

Себастијан Ожие би можел да го напушти ВРЦ шампионатот и да му посвети повеќе време на своето семејство. Французинот минатиот викенд ја потврди новата титула во Светскиот рели шампионат со екипата на М-Спорт, но не е сигурен дека ...
viktor davidovski kokpit seat lean spa 2017
Свет

Македонскиот автомобилист Виктор Давидовски после 20 сезони извозени во македонскиот и српскиот шампионат, во 2018 година ќе настапува во светскиот TCR шампионат. Давидовски првата своја трка ја имаше во 1998 година и до 2010 настапуваше во шампионатите на ...
idze-1
Свет

Игор Стефановски немаше можност да ја тестира патеката во Мост во пресрет на последната трка во ЕТЦЦ шампионатот во која ќе се решава битката за титулата, а тоа се одрази во резултатот на денешните квалификации кои секако се ...
Idze
Свет

Игор Стефановски – Иџе, викендов ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се заокружи ФИА ЕТЦЦ шампионатот за оваа година. Автомобилскиот ас има огромни шанси за победа и освојување на шампионатот. Тој е ...
ams pres idze
Свет

Агенцијата за млади и спорт преку прес конференција го најави настапот на нашиот најдобар автомобилист во ФИА, Игор Стефановски – Иџе, кој овој викенд  ќе ја вози последната трка во Чешка, на патеката Мост, со која ќе се ...
idze-zolde1
Свет

Игор Стефановски Иџе стигна до својата втора победа во ЕТЦЦ шампионатот оваа сезона, возејќи максимално доминантно на денешната втора трка која се извозе во Белгија и на која феноменално го искористи првото стартно место по повлекувањето во првата ...
idze-zolder
Свет

Игор Стефановски беше навистина добар и имаше контрола на ситуацијата околу задржувањето на второто место кое вчера го обезбеди на квалификациите, но за жал, најверојатно поради проблеми со автомобилот се повлече во бокс на два круга пред крајот ...
idze-ungarija-1
Свет

Игор Стефановски беше феноменален на вчеррашните тренинзи во Белгија и покажа дека ќе атакува за врвот на денешните квалификации на патеката Золдер, а тоа го докажа ова попладне откако се избори за старт од првиот ред. Најдобриот македонски ...