Свет

Свет

EPA/KAMIL KRZACZYNSKI
Свет

Атрактивната трка Инди 500 и оваа година донесе многу возбудувања и беше одбележана со еден поголем инцидент кој за среќа мина без посериозни повреди за учесниците. Во центарот на вниманието беше настапот на Фернандо Алонсо кој водеше во ...
scott-dixon
Свет

Трката Инди 500 годинава предизвика уште поголемо внимание поради настапот на Фернандо Алонсо, а додека Шпанецот го имаше водството, истата беше привремено прекината поради сериозен инцидент во кој настрадаа два болида. Скот Диксон и Џеј Хауард имаа контакт ...
NASCAR
Свет

Среќа во несреќа.Тоа се зборовите за учесниците во Наскар кои по сударот останаа живи. Три автомобили  во 199 круг се удрија и запалија на трката во Наскар купот на патеката во Канзас. Џо Логано изгуби мала контрола на ...
idze kvalifikacii 002 budimpesta 2017
Свет

Игор Стефановски имаше доста проблеми во првата трка на Хунгароринг која на крајот успеа да ја заврши на местото на кое всушност започна, но работите изгледаа далеку подобро за него на стартот на втората трка во Унгарија, се ...
idze kvalifikacii budimpesta 2017
Свет

Променливото време во Унгарија не му дозволи на Иџе Стефановски да го добие потребниот „филинг“ со патеката на вчерашните тренинзи и квалификациите, а тоа се одрази денеска уште во првата трка кога нашиот најдобар возач беше приморан да ...
Stefanovski
Свет

По моќта на патеката во Монца, во недела на14мај, најдобриот македонски автомобилист, Игор Стефановски Иџе со големи очекувања. Посакува да се искачи на подиумот на Хунгароринг. По одличниот старт на 30 април на патеката во Монца, каде на ...
alonso-indi
Свет

Веќе од поодамна познато е дека Фернандо Алонсо ќе ја пропушти Ф1 трката во Монте Карло поради премиерниот настап кој ќе го има во Индикар, или поточно на најпознатата трка Индијанаполис 500 која е на програмата на крајот ...
Slobodan Ivcevski
Свет

Слободан Ивчевски денес беше гостин во Агенцијата за млади и спорт по повод успешните настапи на Европскиот шампионат во брзински мотоциклизами. Инаку Ивчевски настапува во класа формула 1000 кубни сантиметри, 200 коњски сили, која во овој вид натпреварување е најака класа, ...
Bili Monger
Свет

Британскиот возач Били Монгер доживеа хорор судир на трката која се возеше на Донингтон парк патеката во Англија, а само среќата го спаси од сигурна смрт во дадената ситуција бидејќи буквално се заби во другиот болид управуван од ...
formula4
Свет

Себастијан Фетел и неговата одлична стратегија која го однесе до победа на трката за Големата награда во Бахреин беше вест број еден во мото-спортот во текот на вчерашниот ден, но ако возбудувањата во Формула 1 ни донесоа позитивно ...