Поврзете се со нас

Свет

НАСКАР возач се „исклучи“ и претепа ривал по трка (Видео)

Објавено

на

НАСКАР серијата е посебно популарна меѓу американските фанови на автомобилските трки, а мотивацијата и престижот меѓу возачите често носат не само сериозни судири на патеките, туку и несекојдневни сцени надвор од нив.

Една таква се случила вчера на патеката Мартинсвил во сојузната држава Вирџинија, а во главна улога бил Ендрју Грејди.

Американецот буквално збеснал поради потезите на Дејви Калихан и експресно тргна во пресметка со ривалот чие возење очигледно не му се допаднало.

Грејди го удираше Калихан додека овој уште беше во автомобилот, а обезбедувањето едвај го изнесе од патеката.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни