Македонија

Македонија

2019-2019 Monza Race 1---2019 EUR Monza R1, 10 Viktor Davidovski_87
Македонија

Виктор Давидовски минативе денови одработи две тестирања во пресрет на третата сезона од првенството на ТЦР Европа, каде што настапува за „ПСС Рејсинг“. Согласно претходно објавениот календар, новата сезона започнува со трките на 1 и 2 мај во Спа ...
viktor pss belgija 2019
Македонија

Официјалниот календар за првенството на ТЦР Европа во 2020 година е веќе дистрибуиран до медиумите, а во се предвидени седум трки, колку што имаше и во 2019 година. Пет од трките се исти, со што се овозможува добар ...
2019-2019 Monza Race 1---2019 EUR Monza R1, 34 Stian Paulsen-10 Viktor Davidovski
Македонија

Виктор Давидовски имаше успешен крај на сезоната во првенството ТЦР Европа, каде што оваа година беше единствен македонски претставник. На последната трка во Монца, тој во два наврати финишираше во бодови, при што во првата трка го освои ...
2019-2019 Oschersleben Race 2---Davidovski
Македонија

Македонскиот возач Виктор Давидовски од „ПСС Рејсинг тим“, кој настапува на сите трки од ТЦР Европа, овој викенд е подготвен за настап на познатата шпанска патека „Каталуња“ крај Барселона. Давидовски пред две трки на „Ред Бул Ринг“ во ...
riko-pobeda-banja-luka
Македонија

Македонскиот автомобилист Ристо Вуков – Рико, со освојување на третото место на трката во Ушќе крај Белград ја освои титулата во српскиот шампионат во класата „хоби“. Виков се натпреваруваше во ова првенство по петти пат и во изјава ...
idze-vodno
Македонија

Игор Стефановски со години наназад ја претставува Македонија на највисоко можно ниво на познатите трки ширум Европа, но сега најпознатиот автомобилист од нашата земја успеа да оставри нешто за кое самиот вели дека е посебно горд. Популарниот Иџе ...
idze i miro
Македонија

Инженерот Мирослав Растовиќ, кој воедно е тимски шеф на екипата АКК Стефановски и стои зад успесите на Игор Стефановски Иџе на кружни патеки, во изјава за „Дерби“ демантираше дека македонскиот возач би можел да биде „брза замена“ за ...
borkovic
Македонија

Стјуардите го исклучија Борковиќ од резултатите во втората трка на Ред Бул Ринг, бидејќи се обидел да ја откорне вратата од возилото со стартен број 25, со цел да дојде до возачот Натан Биел. Притоа, на српскиот возач ...
viktor 1
Македонија

Виктор Давидовски успеа да ги прокнижи првите три бода во европското првенство со туринг возила (ТЦР Европа), иако стартуваше од 26 место и имаше страотен инцидент во првата трка. Возачот на „ПСС Рејсинг“ информираше дека поради зимските тестирања ...
viktor pss belgija 2019
Македонија

Виктор Давидовски денеска со својот тим заминува на четвртата трка од серијата ТЦР Европа, која што викендов ќе се вози на патеката „Ред Бул Ринг“. Македонскиот возач ја започна сезоната со многу малери, кои влечат корени од агресивното ...