Македонија

Македонија

uros brkic skopje 2017
Македонија

Српскиот автомобилист Урош Бркиќ засега од непознати причини ја загуби контролата на стартно-целната рамнина на кружната трка во Скопје и заврши надвор од патеката, удирајќи и во Александар Димушевски, главниот организатор и директор на трката кој со сериозни ...
Skopje krug 2017-1
Македонија

Автомобилистичка федерација на Македонија (АФМ) изразува длабока жалост за учесниците во денешниот инцидент кој се случи на кружната трка во Скопје и се оградува од секаква одговорност за настанатиот инцидент на  трката, бидејќи трката беше  организирана од лица ...
aleksandar dimusevski skopje 2017
Македонија

Александар Димушевски – Вуле беше организатор на денешната кружна трка во Скопје како фронтмен на „АКК Примо АВЈ“, но заврши во болница при излетувањето на Урош Бркиќ на стартно-целната рамнина додека траеше трката од Дивизијата 4. „Дерби“ вечерва ...
Skopje krug 2017-5
Македонија

По подолго време во Скопје се одржа кружна авто трка, која ги врати големиот број фанови на потегот меѓу „Скопски Саем“ и „Мавровка“, но истата за жал не беше комплетирана поради инцидентот кој се случи во последната четврта ...
uros brkic skopje 2017
Македонија

Кружната авто трка „Скопје круг 2017“ заврши со несреќа поради која беше прекината последната трка во четвртата дивизија. Во седмиот круг, Урош Бркиќ очигледно поради некаков проблем со автомобилот ја загуби контролата и излета од патеката, притоа удирајќи ...
Skopje krug 2017
Македонија

Излетувањето на српскиот автомобилист Урош Бркиќ предизвика непосакуван инцидент на кружната трка „Скопје круг 2017“, по што истата беше прекината. Бркиќ кој се натпреваруваше во четвртата дивизија излета од патеката со својата Хонда Сивик и удри во заштитен ...
Skopje krug
Македонија

Македонските автомобилисти доминираа во квалификациите во три од четирите дивизии на кружната трка „Скопје круг 2017“ која утре ќе се одржи на препознатлива локација, односно во близина на зградата на МТВ и влезот на Скопскиот Саем. Во првата ...
Skopje krug
Македонија

По пауза од 7 години, кружните авто трки повторно се враќаат на скопскиот асфалт! Во организација на АКК Примо АВЈ, на 21 и 22 октомври ќе се одржи меѓународната трка “Скопје круг 2017“. По долгогодишната пауза, нашите најдобри ...
Davidovski_Spa_02_2017
Македонија

Виктор Давидовски во интервју за „Дерби“ минатата седмица откри дека идната сезона ќе настапува во трките од светското првенство на „TCR“ серијата, а викендов беше во мисија за собирање искуство на легендарната патека Спа Франкоршамп. Тој учествуваше во ...
riko vukov beranovac 2017
Македонија

Македонските возачи се повеќе се ориентираат кон меѓународната сцена во отсуство на настани на домашна територија, а по Игор Стефановски и Виктор Давидовски, следен на листата е поранешниот картинг шампион Ристо Вуков – Рико. „Дерби“ дознава дека новоотворената ...