Македонија

Македонија

viktor davidovski kokpit seat lean spa 2017
Македонија

Веќе неколку години во низа, Виктор Давидовски ја гради својата тркачка кариера пробивајќи се на врвот на шампионатот на кружни патеки кој се организира во Србија, бидејќи во Македонија овие натпревари подолго време ги нема, а тој успеа ...
gumoeksplozija idze zolder 2017
Македонија

Првиот инженер на АКК Стефановски, Мирослав Растовиќ, во своето резиме за „Дерби“ најавува борба за титулата во Европскиот туринг куп, чија сезона завршува со двете трки во Чешка на 8 октомври. Подвлекувајќи црта зад настаните викендов во Золдер, ...
vukov-davidovski
Македонија

Македонските натпреварувачи забележаа одлични резултати и во штотуку завршената сезона на државното првенство на Србија на кружни патеки. Ристо Вуков може да биде задоволен од дебитантската сезона во која беше блиску до најдобрите, а поради одолговлекувањето на процедурата по ...
008 idze proslava zname zolder 2017
Македонија

По денешниот триумф во втората трка на Големата награда на Белгија возена на легендарната патека Золдер, Игор Стефановски – Иџе вети дека на последната трка во Чешка ќе оди на титула. Во интервју за „Дерби“, единствениот македонски медиум ...
016 idze sampanjsko zolder 2017
Македонија

Од Золдер за „Дерби“ Александар Табаковски Со третата победа во својата кариера македонскиот пилот Игор Стефановски успеа да стигне до делба на второто место во генералниот пласман од Европскиот куп за туринг возила. Откако првата трка ја помина ...
riko beranovac pred krivina 2017
Македонија

Ристо Вуков се етаблираше како еден од најнадежните возачи во Македонија уште со успесите во картинг категоријата, а сега се наметнува и како сениор во трките со автомобили. Третата сезона од настапи во државното првенство во Србија тој ...
viktor pred tosic beranovac 2017
Македонија

Виктор Давидовски славеше на претпоследната трка сезонава од државното првенство на Србија на кружни патеки, возена на патеката „Берановац“ крај Краљево. Тој имаше второ најдобро време на тренинзите и според пропозициите за „обратен старт“ на првите десет возачи, ...
idze vo boks so rikli zolder 2017
Македонија

Од Золдер за „Дерби“, Александар Табаковски Македонскиот пилот Игор Стефановски – Иџе ќе стартува од втората позиција на утрешната трка за Големата награда на Белгија што ќе се вози на патеката Золдер, при што еден од ривалите за ...
idze i miroslav rastovic zolder 2017
Македонија

Од Золдер за „Дерби“, Александар Табаковски Првиот инженер во тимот АКК Стефановски, Мирослав Растовиќ, изјави за „Дерби“ дека не очекувал времето на противничкиот возач Норберт Наѓ да биде подобро од она на македонскиот пилот. Тој ја презема одговорноста ...
vukov pred milobradovic
Македонија

Викендов во Краљево се одржува нова рунда од првенството на Србија на кружни патеки, каде што во класата „Југо хибрид“ настапуваат Виктор Давидовски и Ристо Вуков. Давидовски е водечки во генералниот пласман со 102 бода и се наоѓа ...