Шпанија

Шпанија

solari-prst
Шпанија

Сантијаго Солари пронајде начин да го стабилизира Реал Мадрид и експресно воведе ред во составот кој го презема од Хулен Лопетеги, па така легендарниот играч за врска на „кралевите“ го врати европскиот шампион на победничките патеки. По само ...
mesi-kopacki-barsa
Шпанија

Лионел Меси повторно ќе биде слободен за време на интернационалната пауза, од едноставна причина што големата ѕвезда на Барселона не најави враќање во аргентинската фудбалска репрезентација. Поради тоа, „Адидас“ одлучи да го изненади Меси на тренингот на Барселона ...
dembele-jakna
Шпанија

Усман Дембеле предизвика многу реакции во Шпанија со својот непрофесионален однос во последните неколку дена во Барселона, а иако Ернесто Валверде одби да признае дека го казнил младиот француски фудбалер, повеќе од евидентно беше дека тренерот на каталонскиот ...
iniesta-el
Шпанија

Андрес Иниеста во ексклузивното интервју кое го направи за програмата „Ел Ларгеро“ проговори за шокантниот пораз кој го претпре Барселона од Бетис на домашен терен, правејќи анализи од хајлајтсите кои ги погледнал од мечот кој во неделата се ...
mohamed
Шпанија

Шпанскиот прволигаш Селта Виго вчера загуби од Реал Мадрид со 4-2 во мечот од шпанската Примера, а овој неуспех и лошите резултати ги плати тренерот Антонио Мохамед кој денеска доби отказ од клубот од Галиција. Селта по 12. ...
naco-kasemiro
Шпанија

Шпанските медиуми на големо пренесуваат дека Сантијаго Солари во секој момент ќе биде потврден како ново подолгорочно решение на Реал Мадрид за тренерската функција, а додека се чека официјално соопштение на клубот за овие најави, лекарскиот тим на ...
mesi-betis
Шпанија

Лионел Меси ова попладне ја доби наградата „Пичичи“ трофејот од угледниот шпански весник „Марка“, признание кој му се доделува на најдобриот голгетер во шпанкото фудбалско првенство за минатата сезона. Ѕвездата на Барселона го прими трофејот од одговорните луѓе ...
konte-profil
Шпанија

Шпанските и италијанските медиуми на големо пренесоа дека Антонио Конте го одбил повикот на Флорентино Перез, па така првата опција на претседателот на „кралскиот клуб“ остана неисполнета, по што брзо реагираше и му ја довери работата на Сантијаго ...
pike-arturo-suarez
Шпанија

Барселона прими дури четири гола на вчерашниот меч против Бетис, натпревар на кој каталонскиот гигант во најголем дел беше надигран од гостинот од Андалузија кој оствари голема победа од 3:4. Лудите случувања на „Камп Ноу“ не оставија рамнодушен ...
santiago-solari
Шпанија

Шпанските медиуми утрово објавија информација поврзана со иднината на Сантијаго Солари во „Кралскиот клуб“. По најуспешниот старт по првите четири кола, во историјата на клубот, наводно Солари ја добил довербата од челниците на клубот и ќе остане тренер ...