Шпанија

Шпанија

sevilla-carico
Шпанија

Леванте го стартуваше денешниот дуел со Севилја со големи амбиции и очекуваше да го искористи тоа што андалузискиот тим играше во Европа во четвртокот, но наместо тоа, доживеа вистинско понижување на домашниот „Сиутат де Валенсија“. Севилја тргна подобро ...
perez-sobranie
Шпанија

Флорентино Перез денеска го имаше главниот збор на Собранието кое традиционално секоја година го одржува Реал Мадрид, собир на кој првиот човек на „кралскиот клуб“ напави баланс за сето она што се случи во изминатата натпреварувачка сезона. Претседателот ...
kase-espanjol
Шпанија

Реал Мадрид многу потешко од очекувањата стигна до планирани три бода на мечот со Еспањол, а на крајот како пресуден се покажа погодокот на Марко Асенсио кој беше признат со помош на ВАР технологијата. Главниот судија Лахоз доби ...
asensio-pokazuva
Шпанија

Марко Асенсио со помош на ВАР стигна до нов гол во шпанската Примера, а на крајот се покажа дека истиот е повеќе од доволен Реал Мадрид да оствари драгоцена победа над Еспањол кој се покажа како „тврд орев“ ...
lopetegi
Шпанија

Европскиот шампион Реал Мадрид освои три нови бода во шпанската Примера, но до истите дојде многу потешко од очекувањата на средбата против Еспањол. „Кралевите“ победија со 1-0 со голот на Асенсио, но општ впечаток е дека одиграа под ...
asensio
Шпанија

Фудбалерите на Реал Мадрид ја остварија четвртата победа во петтиот првенствен меч во шпанската Примера. Имено тие вечерва пред своите гледачи на „Сантијаго Бернабеу“ беа подобри од составот на Еспањол со минимални 1-0. Тренерот Хулен Лопетеги ротираше на ...
lemar
Шпанија

Екипата на Атлетико Мадрид издвојува триумф од 2-0 на денешното гостување кај градскиот ривал Гетафе во рамките на 5. коло во Примера. Најзаслужен за втората сезонска победа на шпанскиот вицешампион е летното засилување Томас Лемар кој директно учествуваше ...
valverde
Шпанија

Шпанскиот фудбалски стратег, Ернесто Валверде ја тера својата втора сезона на кормилото на Барселона или тоа значи дека е во својата последна година од актуелниот договор со каталонците. Токму поради ова медиумите му поставија прашање на Валверде за ...
natasa
Шпанија

Екипата на Барселона од која дел е нашата Наташа Андонова успешно го реши градското дерби против Еспањол во шпанскиот фудбалски шампионат. Барселона како гостин славеше со 3-0, а голема улога во триумфот имаше Андонова која максимално ги искористи ...
ronaldo-valja
Шпанија

Легендарниот Луис Назарио Да Лима Роналдо пред извесно време стана газда на Валјадолид откако откупи најголем дел од акциите на клубот, а сега за првпат одлучи да даде изјава околу тоа кои се неговите амбиции кога е во ...