Пливање

Пливање

andrej stojanoski 2015 pred texas
Пливање

Пливачкиот клуб „Бета“ денеска со соопштение до медиумите ги објави резултатите на Андреј Стојаноски, кој настапи на европското првенство за лица со оштетен слух, одржано во Лублин, Полска. Според податоците во соопштението, Стојаноски имал шест настапи, при што ...
mane_so_andrej_sokolovski_i_andrej_stojanovski
Пливање

Генералниот секретар на Пливачката федерација на Македонија, Марјан Соколовски, во интервју за дневниот весник „Вечер“ вели дека Александар Маленко ќе биде гонет со кривична пријава заради лажно претставување како претседател на Пливачката федерација на Македонија, а дополнително ќе добие ...
pk vardar 2018
Пливање

Изминатиов викенд се одржа отвореното првенство „Скопје Опен 2018” на кое одличен настап имаше пливачкиот клуб Вардар 2018. Младиот клуб предводен од тренерите Горан Стаменов, Ертан Ибраим, Ненад Тасевски и Бошко Томовски освои 28 медали од кои 13 ...
pk beta skopje open 2018
Пливање

Викендов се одржа отвореното првенство “Скопје Опен 2018” каде што беа подобрени времињата на четири досегашни рекорди. Пливачите од ПК Бета, Љупчо Ангеловски, Александар Стошиќ, Ана Јаневска и Марија Гајиќ поставија два нови рекорди како мешана штафета, со ...
pk vardar
Пливање

Претставниците на пливачкиот клуб Вардар 2018 се прикажаа во одлично светло на „Орион Купот“ кој изминатиов викенд се одржа на Олимписки базен “Центар” во Скопје На ова регионално натпреварување на кое учествуваа над 400 пливачи од Македонија, Косово ...
pk-beta
Пливање

Претставниците на пливачкиот клуб Бета изминатиов викенд учествуваа на два силни меѓународни турнир кои се одржаа во Босна и Херцеговина и Србија, а за одбележување е тоа што младиот Стефан Цветкоски оствари одличен резултат со кој постави рекорд. ...
stefan cvetkovski pk beta
Пливање

Традиционалниот пливачки митинг „11 април“ во Белград за помладите македонски пливачи донесе два рекорди. Миа Крстевска на 200 метри грбно исплива со време од 2 минути, 21 секунда и 33 стотинки, со што освои златен медал во трката ...
darko pfm
Пливање

Дарко Нашков беше избран за нов претседател на Пливачката федерација на Македонија, откако мнозинството клубови кои се пререгистрираа и извадија „дејност“ за бавење со спорт, со позитивно мислење од Агенција за млади и спорт одржаа собрание свикано од ...
aleksandar malenko
Пливање

Легендата на македонското пливање, Александар Маленко, ќе настапи на таканареченото Зимско државно првенство во пливање, кое претстојниов викенд е најавено дека ќе се одржи во Куманово. Оваа информација денес ја објави порталот „МКД“, како увертира во расписот за ...
Inicijativen odbor-Plivanje
Пливање

Иницијативниот одбор за Вонредно собрание во Пливачката федерација на Македонија вчера ја одржа закажаната седница на која беше избрано ново раководство и беше усвоен и нов Статут усогласен со законските барања, како и Акциска програма за работа во ...