Поврзете се со нас

Светски првенства

Урнебесно видео: Новинар постави прашање на германски, реакцијата на Аврамовиќ е непроценлива

Објавено

на

Алекса Аврамовиќ сам го понесе товарот во последната четвртина и ја доближи Србија на само минус два во последната минута, но сепак не можеше сам против Германците и неговиот неверојатен ритам не беше награден со победа.

Германија за првпат во историјата стана светски шампион во кошарка и тоа го направи максимално заслужено со оглед на осумте победи кои ги оствари на цел турнир, додека Србите можат да жалат за уште една пропуштена шанса во последните години.

Најдобар поединец на Србија беше кошаркарот на Партизан кој постигна дури 16 поени во последниот период, а тој е креатор и на едно видео кое стана вирално благодарение на „Спорт Клуб“.

Познатиот телевизиски медиум од регионот ги пренесуваше сите натпревари од Мундобаскетот, но ја долови и реакцијата која ја имал Алекса кога било поставено прашање од германски новинар.

– Она кога не знаеш германски…..

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни