Автомобили

Автомобили

makpetrol-honda
Автомобили

Заврши наградната игра на Макпетрол, „Со ВЕРНА полни и секогаш добиј“ која започна на 1. март, а траеше до 9. декември оваа година. Макпетрол денес, во продажно-сервисниот салон на Хонда ги додели наградите од финалното мастер коло, како ...
bridgestone foto blizzak
Автомобили

Новата генерација на гумите „Bridgestone Blizzak LM005“ се случи во февруари 2019 година, токму во Червенија како еден од најпознатите зимски центри во Италија, лоциран на Алспкиот планински масив. Од тогаш наваму, бројни независни тестови направија споредби на ...
benziska pumpa makpetrol
Автомобили

Регулаторната комисија за енергетика (РКЕ) ги објави новите пониски цени на горивата. Според соопштението, во согласност со методологијата за пресметка која РКЕ ја користи, малопродажните цени на горивата се намалуваат во просек за 0.75%. Малопродажната цена на „Еуросупер-95“ се ...
motocentar 1
Автомобили

Компанијата „Мотоцентар“ одбележи 25 години од своето постоење и работа на македонскиот пазар, при што на прес конференцијата пред новинарите стави акцент на својата општествена одговорност. Во таа смисла, беа наброени повеќе проекти кон кои што компанијата дала ...
makeptrol quad 2019
Автомобили

Макпетрол денес, во продажно-сервисниот салон на Хонда ги додели наградите од шестото редовно и третото мастер коло од наградна игра „Со ВЕРНА полни и секогаш добиј“. На настанот свое учество земаа претставници од Макпетрол АД, како и најсреќните ...
makpetrol-metan
Автомобили

Продолжува инвестицискиот циклус во сопствените капацитети на најголемата компанија за нафта и нафтени деривати во државата, Макпетрол АД. Од денеска, на бензинската станица Гевгелија, непосредно по граничниот премин со Грција, потрошувачите ќе можат да наполнат метанско гориво во ...
DSC_0184
Автомобили

Макпетрол денес, во продажно-сервисниот салон на Honda ги додели наградите од четвртото редовно коло, како и од второто мастер коло од овогодинешната наградна игра на ВЕРНА програмата за лојалност. На настанот свое учество земаа претставници од Макпетрол АД, ...
triagolnik za defekt na vozilo
Автомобили

Најголемиот дел од возачите покажуваат грижа за своите акумулатори кога доаѓа зимата и кога стартувањето на моторот на возилото покажува отежнувачки околности или комплетно го „отфрла“ нашето барање за струја. Да, статистички најголем број на акумулатори „испуштаат душа“ ...
benziska pumpa makpetrol
Автомобили

Компанијата „Макпетрол“ АД, се огласи со сопствен став откако Регулаторната комисија претходно соопшти дека веќе ја усвои новата методологија за пресметка на цените на нафтата и нафтените деривати и почнувајќи од денеска секој понеделник според неа ќе ги одредува ...
Foto 2
Автомобили

Македонската компанија „Макпетрол АД Скопје“ денеска со мала свеченост официјално ја отвори целосно обновената бензинска станица во Куманово, на која присуствуваа високи претставници на компанијата. „Макпетрол“ продолжува да инвестира во сопствените капацитети и истовремено продолжува и понатаму со ...