Поврзете се со нас

Свет

Емини и Николов ја одбележаа победата на Сондерјиске

Објавено

на

foto:www.facebook.com/soenderjyskefodbold

Македонските интернационалци, Сефер Емини и Иван Николов ја одбележаа вечершната победа на Сондерјиске над Колдинг во втората лига на Данска.

Гостите се изборија за сигурен триумф на ова соочување со 3-0, триумф во кој конкретен придонес имаа како Емини така и Николов.

Иван беше асистент на вториот гол на Сондерјиске, додека пак Емини стави точка на сите дилеми со погодокот во 78 минута.

За младинскиот репрезентативец ова беше трета трета сезонска асистенција, а пак за Сефер седми погодок.

Со 59 бода нивната екипа се наоѓа на првото место на табелата.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни