Поврзете се со нас

Евролига

Евролига Топ 10: Рајт со брутална блокада го запре Весели, Милер-Мекинтајер леташе високо против Реал (ВИДЕО)

Објавено

на

Во кошаркарската Евролига се одиграа третите натпревари од плејофот по што официјално го имаме првиот патник на завршниот турнир-тоа е Реал Мадрид кој со чисти 3-0 ја доби битката со Басконија.

Од овие трети плејоф битки ги имаме најатрактивните моменти, па на одбројувањето кое трае три ипол минути ги имаме во акција Петрушев со фантастичната тројка со звукот на сирената, Милер-Мекинтајер со високиот лет и забивање против „кралевите“, но далеку пред сите е Рајт со страншната блокада над Весели.

Ужувајте!!!

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни