Поврзете се со нас

Италија

Аталанта со пресврт до важна победа во Серија А (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/Atalanta_BC

Екипата на Аталанта издвојува важна победа над Салернитана од 2-1 во претпоследниот натпревар од 35. коло во Серија А.

Аталанта за неколку дена го игра полуфиналниот реванш против Олимпик Марсеј во Лига Европа, па како загревање за тоа го доби фенерџијата во Калчото со тоа што мораше да прави пресврт во второто полувреме.

Скамака во 57 и Копмајнерс во 63 минута донесоа три важни бода за составот од Бергамо кој сега има идентичен број на поени како Рома на петтата позиција што значи ќе имаме вистинска драма во трката за Лигата на шампионите.

Standings provided by Sofascore
Реклама
Реклама
Реклама

Популарни