Поврзете се со нас

Евролига

Јасикевичиус за инцидентот во Истанбул: Ова е неприфатливо…(ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/FBBasketbol

Фенербахче не го одбрани својот дом и загуби од Монако со 65:62 во Евролигата, резултат кој значи дека ќе гледаме „мајсторка“ за пласман на завршниот турнир во Берлин.

Оваа победа многу им значеше на гостите, па некој од играчите тргнаа да слават, нешто што пак не им се допадна на дел од домашните навивачи по што настана хаос на теренот.

За среќа се брзо се заврши и немаше последици, ама вакви сцени се неприфатливи и тренерот на домаќините, Шарунас Јасикевичиус му се извини на Монако и на Евролигата.

-Би сакал да се извинам за последниот инцидент од страна на Фенербахче. Ова не е наша слика и е неприфатливо. Ние се обидуваме да изградиме нешто овде и нема да имаме култура на изговори и обвинување за надворешни фактори. Мораме да преземеме одговорност за денес, -порача Литванецот.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни