Европски купови

Европски купови

zaglebje-metalurg
Европски купови

Ракометарките на Металург го загубија и вториот меч против Заглебје Лубин, а со тоа и официјално беа елимирани од ЕХФ Купот. Во текот на вчерашниот ден полскиот состав славеше со 30 голови разлика (44-14), додека пак денеска победи со ...
rabotnik-pelister
Европски купови

Македонските претставници Пелистер и Бутел денеска ги дознаа своите противници во ЕХФ купот, односно потенцијалните ривали во втората рунда со оглед на тоа што двата наши тима директно обезбедија учество во оваа рунда. Бутел ќе го има своето ...
eurofarm
Европски купови

Еурофарм Работник стави крај на својата авантура во ЕХФ купот, откако ова попладне загуби на гостувањето во Унгарија кај Татабања со резултат 30:27. Македонскиот претатавник беше далеку подобар во споредба со првиот меч со овој ривал кога беше ...
ostroushko
Европски купови

Ракометарите на Еурофарм Работник го доживеаја и четвртиот пораз во групната фаза на Купот на ЕХФ, а вечерва загубија од Хановер на домашен терен во Битола (17:29). Бундеслигашот се мачеше на првиот меѓусебен дуел, но вечерва беше многу ...
alusovski-canevski
Европски купови

Македонскиот ракометен прволигаш Еурофарм Работник во недела ќе го одигра петтиот меч од групната фаза во ЕХФ Купот и тоа на домашен терен против германскиот претставник Хановер. Битолчани фаворитската улога му ја препуштаат на бундеслигашот, но во исто ...
ojleski
Европски купови

Ракометарите на Еурофарм Работник дојдоа до прва историска победа во рамките на ЕХФ Купот и тоа против тимот на Нексе кого го совладаа пред своите гледачи во Битола со 29-28. Избраниците на Стевче Алушовски одиграа еден квалитетен натпревар против хрватскиот ...
ostroushko
Европски купови

Македонскиот претставник Еурофарм Работник го доживеа и третиот пораз во групната фаза на Купот на ЕХФ, а втор на гостувањата во ова европско натпреварување. Поуспешен од битолскиот тим беше хрватски Нексе кој вечерва во Нашице славеше со 23:18, ...
rabotnik
Европски купови

Ракометарите на Еурофарм Работник доживеаја убедлив пораз од Татабања на домашен терен (21:31) во рамките на групната фаза на Купот на ЕХФ, во натпревар кој го означи и нивното деби во европските купови пред домашните фанови. Унгарскиот претставник ...
ZRK Naisa - ZRK Pelister
Европски купови

Екипата на ЖРК Пелистер и дефинитивно го заврши својот настап во Челинџ-купот. Македонскиот претставник доживеа пораз и во втората пресметка со ЖРК Наиса од Србија, па така во осминафиналето стави крај на својата авантура во ова европско натпреварување. Вчера во салата „Чаир“ ...
ZRK Naisa - ZRK Pelister
Европски купови

Македонскиот преставник, ЖРК Пелистер е пред елиминација во Челинџ-купот, откако денеска доживеа пораз од 33-26 од ЖРК Наиса  во првиот осминафинален меч во ова натпреварување. Клубот од Битола прифати двата меча да ги игра во Ниш, па утре ќе треба да ...