Европски купови

Европски купови

ilija i goce
Европски купови

Составот на Еурофарм Работник своето деби во ЕХФ натпреварувањата ќе го има утре против литванскиот тим Гранитас Каунас. Првата средба се игра во спортската сала „Младост“ во Битола, а пред истата владее оптимизам и добро расположение кај македонскиот ...
Lublin-Kumanovo
Европски купови

Ракометарките на Куманово го доживеаја и вториот пораз во два дена од полскиот тим Селгрос Лублин. Македонскиот претставник настапуваше во третото коло на Челинџ купот, а денешниот резултат е 41:18 во корист на фаворитот. Вчера Лублин беше уште ...
Women's_EHF_Challenge_Cup_logo.svg
Европски купови

Ракометарките на ЖРК Куманово загубија убедливо од МКС Селгрос Лублин со 54-13 во првиот меч од третото коло во Челинџ Купот. Самиот резултат говори за разликата во квалитет и класа на ривалите, првиот дел преставникот од Полска го ...
malaga-metaurg
Европски купови

Ракометарките на Металург загубија и на вториот меч против Ринкон Фертилидад Малага во рамките на третото коло  на Челинџ-купот. Пред два дена шпанскиот состав славеше со 31:14, а пак денеска беше уште поубедлив и го потврди пласманот во ...
zrk metalurg
Европски купови

Ракометарките на Металург доживеаа убедлив пораз од Ринкон Фертилидад Малага од 31:14 во првиот меч од третото коло на Челинџ-купот. Клубот од Шпанија беше апсолутен фаворит и тоа го докажа на теренот каде веќе по првиот дел направи ...
ehf-cup
Европски купови

Македонскиот претставник Охрид успеа да го елиминира холандскиот ривал Волендам во првото квалификациско коло на Купот на ЕХФ, откако по завчерашното реми, вечерва славеше со 24:23. Охриѓани на полувреме водеа со 13:10, со што го најавија триумфот, а ...
ehf cup
Европски купови

Ракометарите на Охрид 2013 одиграа нерешено 24-24 со Крас Волендам во дебито во Европа. Нашиот прволигаш во првата квалификациска рунда во ЕХФ Купот успеа да му одолее на холандскиот преставник и да дојде до добар резултат во салата ...
metalurg
Европски купови

Ракометарките на Металург и Куманово денеска во Виена ги дознаа првите противници во Челинџ Купот. Клубот од Автокоманда ќе излезе на мегдан со Ринкон Фертилидад Малага од Шпанија. Првата средба на 11 или 12 ноември се игра во ...
Andon-Boskovski
Европски купови

Денеска се одржаа ждрепките за европските ракометни купови од понизок ранг, па така македонските претставници Работник и Охрид ги дознаа своите противници во Челинџ, односно ЕХФ купот. Битолски Еурофарм во своето европско деби во Челинџ Купот доби навидум ...
Vardar-slavje
Европски купови Лига на шампиони

Европската ракометна федерација (ЕХФ) го објави ранкингот на државите и местата кои истите ќе ги добијат во европските купови во натпреварувачката 2018/2019. Македонскиот клупски ракомет има скок на рејтинг листата во машка и женска конкуренција пред се поради ...