Европски купови

Европски купови

vogosca-pelister
Европски купови

Ракометарите на Пелистер ќе играат во осминафиналето на Челинџ Купот, откако вечерва остварија одличен резултат на гостувањето во Босна и Херцеговина кај Вогошча, резултат со кој ја анулираа негативата од првиот меч одигран минатата недела во Битола. Тогаш ...
vardarki
Европски купови

Втората екипа на Вардар СЦЈС минатиов викенд и по втор пат го реши Свиленград од Бугарија во Челинџ Купот, а пак денеска го дозна својот следен противник во ова натпреварување. Младите вардарки ќе се соочат со шведскиот прволигаш ...
vardar
Европски купови

Вториот тим на Вардар СЦЈС успешно го одработи и вториот меч против Свиленград од Бугарија и се пласираше во осминафиналете на Челинџ Купот. По првата победа на гости од 24-17 денеска младите „вардарки“ славеа со 29-22 (14-11)  и ...
temisvar
Европски купови

Екипата на Темишвар за која настапуваат репрезентативците Филип Лазаров и Златко Даскаловски оствари победа над Рико Рибница во првиот натпревар од третата квалификациска рунда од ЕХФ Купот. Романскиот претставник пред своите гледачи славеше со 27:22 (14:11) што значи ...
pelister-rabotnik
Европски купови

Пелистер загуби со 23:21 на домашен терен во првиот натпревар 1/16-финалето на Челинџ купот од Вогошча. Битолските ракометари имаа поддршка од 3.000 навивачи во салата „Младост“, но не успеаја да создадат предност пред реваншот во БиХ следниот викенд. ...
vardar-scjs
Европски купови

Екипата на Вардар СЦЈС е на чекор до пласман во следното коло на Челинџ Купот,  откако триумфираа на гостувањето во Бугарија кај Свиленград со 24-17. Оваа победа младите вардарки ја прославија со новиот светски тренд, популарниот „Mannequin challenge ...
temisvar
Европски купови

Голем број на македонски ракометни интернационалци беа активни во ЕХФ Купот, а најголем дел од нив заедно со нивните екипи успеаа да го минат второто квалификациско коло. Голманот Златко Даскаловски и бекот Филип Лазаров со Темишвар повторно беа ...
filip-lazarov
Европски купови

Тимот на Политехника Темишвар за кого настапуваат репрезентативците, Филип Лазаров и Златко Даскалоски се пласираше во второто коло во рамките на ЕХФ Купот. Романскиот претставник и на вториот натпревар против Полва Сервити од Естонија славеше со четири разлика ...
RK-Prilep
Европски купови

Ракометарите на Прилеп доживеаја преубедлив пораз од Винтертур (42:19) во рамките на ЕХФ купот и веќе е јасно дека реваншот ќе биде само формалност по која швајцарскиот тим ќе го потврди својот пласман во следната рунда. РК Прилеп ...
vardar junior slavi
Европски купови

Македонските ракометни претставници во европските натпреварувања денеска ги дознаа своите противници за мечевите во ЕХФ и Челинџ купот. Во ЕХФ Купот во машка конкуренција, Прилеп во своето деби ќе се соочи со Винтертур од Швајцарија. Прилепчани на првата ...