Репрезентација

Репрезентација

makedonija
Репрезентација

Машката сениорска кошаркарска репрезентација на Македонија остана на 53 позиција на најновата ранг листа која денеска ја објави Светската кошаркарска федерација (ФИБА). Ние во февруарскиот квалификациски прозорец за пласман на Европското првенство во 2021 година доживеавме два пораз од ...
Magdevski-Rus
Репрезентација

Македонската кошаркарска репрезентација остави многу подобар впечаток на вториот натпревар од квалификациите за ЕП 2021, но немаше сили да ја изненади Русија во Перм (77:67). Избраниците на Александар Тодоров одлично им парираа на фаворизираните домаќини, имаа одличен почеток ...
kirilenko
Репрезентација

Македонската кошаркарска репрезентација утре во Перм го играа вториот меч од квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство. Ривал ни е селекцијата на Русија која во првата рунда претрпе тежок пораз против Италија и сега дефинитивно ќе сака ...
basket mladi
Репрезентација

Селекторот на сениорската кошаркарска репрезентација, Александар Тодоров го објави списокот од 12 играчи на кои ќе смета за утрешниот меч против Естонија во квалификациите за пласман на Европското првенство. Од листата беа „избришани“ Филип Бакоч, Виктор Ефремоски и Марко Миловановиќ ...
todorovkrstevski
Репрезентација

Кошаркарската репрезентација на Македонија утре ќе го одигра првиот, и можеби клучен натпревар за пласман на Европскоото првенство против селекцијата на Естонија. Натпреварот од евроквалификациите ќе се одигра во „А1 Арената“ со почеток од 20:15 часот, а пред ...
Mkd-Romanija2
Репрезентација

Оваа седмица започнува квалификацискиот циклус за пласман на Европското првенство кое се игра во 2021 година, пред стартот на истиот ФИБА излезе со ранг листа на селекциите кои ќе се натпреваруваат. Нашиот национален тим е при самото дно, ...
todorov-reprezentacija
Репрезентација

Македонската репрезентација ја очекуваат квалификациски натпревари против Естонија и Русија за пласман на Европското првенство, а како дел од подготовките за тие предизиви беше одигран контролен меч против Гостивар. Истата се одигра во СЦ „Борис Трајковски“, а селекторот ...
neno
Репрезентација

Селекторот на македонската репрезентација, Александар Тодоров од вечерва може да смета на сите повикани 15 играчи за февруарскиот квалификациски циклус за пласман на Европското првенство во 2021 година. Последен кој се појави на подготовките беше Ненад Димитријевиќ кој едноставно беше ...
todorov-trening
Репрезентација

Македонската кошаркарска репрезентација доста подмладена ги стартуваше подготовките за двата квалификациски меча за Европското првенство, а по селекцијата која ја направи, со своја најава за натпреварите против Естонија и Русија излезе и селекторото Александар Тодоров. Новиот предводник на ...
todorovvojdan
Репрезентација

Кошаркарската репрезентација на Македонија го означи стартот на подготовките за квалификацискиот циклус за Европското првенство. Македонија за точно една недела ќе го одигра првиот и можеби клучен натпревар во групата против селекцијата на Естонија. Дека шансата ќе се ...