Поврзете се со нас

Балкан

Звезда доби уште една битка со Партизан и обезбеди финале во Купот на Србија (ВИДЕО)

Објавено

на

foto:twitter.com/crvenazvezdafk

Црвена Звезда доби уште една битка со големиот ривал Партизан, битка во Купот со која „црвено-белите“ обезбедија пласман во големото финале.

Звезда пред неколку дена славеше во првенството со 3-2, а вечерва пред своите гледачи триумфира со 2-0 и против Војводина ќе се бори за трофејот во ова натпреварување.

Човек на одлука интернационалец од Нигерија, Олајинка кој даде два брзи гола во периодот од 27 до 29 минута.

Војводина во првото полуфинале беше подобра од Раднички 1923 со 1-0.

Реклама
Реклама
Реклама

Популарни